Potrącenie dobrowolne w św. pracy

Witam was serdrcznie,
mam pytanie czy jeżeli pracownik podpisał w parabanku dyspozycje dla pracodawcy o potrącanie z wynagrodzenia za pracę zobowiązań, to informację o tym zobowiązaniu wpisać w świadectwie pracy, czy nie, ponieważ nie jest to zajecie komornicze?

Kasia
I co> potrącałaś mu?

powinnaś to pismo wywalić do kosza!!
Mam kserokopię dyspozycji przez nią podpisaną. Konsultowałam się z PIP i jak najbardziej można potrącać
Jakby ci przyniósł rachunki za gaz,prąd itd -też byś mu płaciła?
Kom 2- sam powinien SOBIE spłacać

Zajęcie wynagrodzenia nie może odbyć się na wniosek banku. Bank nie może wystosować wniosku do pracodawcy, aby ten zajął wynagrodzenie, ponieważ dłużnik nie spłaca kredytu. Bank ma prawo wystawić bankowy tytuł wykonawczy, który dopiero opatrzony przez sąd w klauzulę wykonalności, stanowi podstawę do prowadzenia egzekucji przez ogany egzekucyjne. Egzekucji z wynagrodzenia ze stosunku pracy dokonuje się w zakresie określonym w kodeksie pracy. To organ egzekucyjny oblicza jaką kwotę można zająć z wynagrodzenia za pracę.


http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo-bankowe/zajecie-wynagrodzenia-splata-kredyru.html
Pracodawca nie ma obowiązku dokonywania na rzecz banku potrąceń z wynagrodzenia pracownika, nawet gdy wyrazi on na to zgodę.


http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/czy-pracodawca-ma-obowiazek-dokonywania-na-rzecz-banku-potracen-z-wynagrodzenia-pracownika-jesli-wyrazi-on-na-to-zgode
Art. 92 par 1 mówi o dobrowolnych potrąceniach za zgodą na piśmie, rachunki za gaz i prąd moim zdaniem pod to nie podpadają
Pożyczka dobrowolna a gaz już NIE
Dopóki do pracodawcy nie wpłynie zajęcie komornicze, nie ma on obowiązku dokonywania żadnych potrąceń na rzecz firmy kredytowej

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/czy-pracodawca-ma-obowiazek-dokonywania-na-rzecz-banku-potracen-z-wynagrodzenia-pracownika-jesli-wyrazi-on-na-to-,282807.html


poczytaj sobie podane linki
Pisemna dyspozycja pracownika: wnoszę o potrącanie z mojego wynagrodzenia za pracę moich zobowiązań z tytułu..........
Są to dobrowolne potrącenia.
Temat został przewałkowany z przełożonym na infolinii PIP.
A teraz ponawiam pytanie, czy Waszym zdaniem umieścić tą informacje w świadectwie pracy?
Temat został przewałkowany z przełożonym na infolinii PIP.- i znasz nazwisko zapewne tego pana...............
no to teraz NIECH ci też doradzi
Tutaj nie chodzi o dogryzanie, czy bycie nieprzyjemnym, tylko o pomoc. Zamiast pomocy EdithA zaatakowałaś mnie. A na moje pytanie nie odpowiedziałaś
Jak JA ci piszę,że z takim pismem następny raz do kosza a TY dalej swoje-to sorry...............
No to jeszcze raz!
Nie potrącasz NIC.
NIE wpisujesz w świadectwo pracy-informacje, które zamieszczasz w świadectwie są akurat b.klarowne.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.