Rejestr CRBR

Stanęłam na poz. B.2
-poz.20 wartość - co tu wpisać, wartość udziałów ?
- poz. 21 rodzaj uprzywilejowania ?

mam dwóch wspólników 60 i 40 % muszę zgłosić jako beneficjenta rzeczywistego i reprezentanta
Wielkość udziałów-wartość w PLN
uprzywilejowanie (trzeba spojrzeć do umowy spółki)
Wartość wpisałam ale rodzaj uprzywilejowania i opis uprzywilejowania
oni mają reprezentacje samoistną , każdy z nich może wszystko, co tu wybrać
Brak
inne
uprzywilejowanie do dywidendy
- //- prawa głosu
-// - majątku w przy likwidacji

czy każdą pozycję wybieram
Jaki jest termin tego zgłoszenia?
6 m-cy od daty wejścia w życie rozdziału 6 ustawy o przeciwdziałaniu praniu.... czyli do kiedy?
Jak stara spółka do do 13.04.2020
ale boję się że zapomnę
Ok, ale to muszą zgłosić wspólnicy, pracownik nie może przecież ich zgłosić...
Teoretycznie tak, a w praktyce to my.
7

ale przecież nie mam podpisu elektronicznego, e-puapu właścicieli - wspólników....
Ale oni tylko podpisują
Czyli wysyłasz im plik - wniosek i podpisują go, tak?
Da się tak?
Ad.kom.3
czy rodzaj uprzywilejowania do dywidendy trzeba zaznaczać jeśli nie ma konkretnego uprzywilejowania? tylko wynika z umowy i wielkości udziałów?
Wybaczcie, że wtrącam się do dyskusji.
to zgłoszenie do rejestru CRBR dotyczy TYLKO spółek?
Jakie dane zawiera CRBR

Rejestr gromadzi dane dotyczące beneficjentów rzeczywistych spółek:

jawnych,
komandytowych,
komandytowo-akcyjnych,
z ograniczoną odpowiedzialnością;
prostych spółek akcyjnych (od 1 marca 2020 r.)
akcyjnych, z wyjątkiem spółek publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 623).

https://www.gov.pl/web/finanse/centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych
Ok, dzięki :)
Szef dał mi podpis.
Właśnie zrobiłam i go wysłałam podpisem kwalifikowanym. Droga przez mękę.
Gdzieś na forum wyczytałam ," rodzaj uprzywilejowania do dywidendy" -proporcjonalny udział w zysku i tak zrobiłam. Nie wiem czy jest dobrze.
I zaznaczyłaś rodzaj uprzywilejowania ?
Tak
Dzięki
Joa100 jak wysłałaś zgłoszenie podpisem kwalifikowanym? przez profil zaufany jest podobno bez problemu a chciałabym wysłać podpisem kwalifikowanym. proszę o procedurę
Wgrałam plik XML i mam dwóch właścicieli spółki jawnej po 50% udziału jak wysłać przez podpis kwalifikowany ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.