Wyrok sądu nakazujący wypłatę zaległego wynagrodzenia - co dalej?

Były pracodawca (wypowiedzenie z winy pracodawcy) zalega mi 2 wypłaty (5600,-). Wniosłam sprawę do sądu pracy i otrzymałam nakaz wypłaty należności. Teraz nie wiem, czy powinnam iść z tym do komornika czy FGŚP? Jaka droga jest korzystniejsza i bardziej pewna? Czy są przepisy, które mówią, co powinnam teraz zrobić? Proszę o pomoc, bo już się w tym wszystkim gubię :(
A po co komornika...............pracodawca ci wypłaci
Właśnie rzecz w tym, że nie wypłaci, od listopada nie wypłacił, to nagle ma się zdarzyć cud i mi zrobi przelew na prawie 6 tysięcy?
Https://www.zadluzenia.com/jak-odzyskac-zalegle-wynagrodzenie-od-pracodawcy-poradnik/
Proszę uwierzyć, że umiem wygooglować, byłam na tej stronie i nadal nie wiem co robić
Ja wiem jakie mam opcję, pytam, którą wybrać?
Wszystko WIESZ-to działaj
Jeżeli nie chcesz pomóc to nie komentuj, bo naprawdę nic to nie wnosi ... Zadałam proste pytanie, na której nie udzielasz mi odpowiedzi, to po co takie teksty...
Ciężko ci poczytać podany link- tam masz czarno na białym
"Organem, do którego w dalszej kolejności MOŻE udać się pracownik poszukujący możliwości wypłaty zaległego wynagrodzenia, jest Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych." MOGĘ - NIE MUSZĘ - PYTAM GDZIE BĘDZIE LEPIEJ. JEŚLI JEST W TYM TEKŚCIE TAKA ODPOWIEDŹ TO CHYBA JESTEM ŚLEPA, NAPRAWDĘ ...
Chyba jesteś

3. Egzekucja komornicza wynagrodzenia zasądzonego mocą wyroku sądowego

Powyższe działanie jest ostatecznym krokiem w sytuacji, kiedy już po uzyskaniu wyroku sądowego, były pracodawca nie chce dobrowolnie uregulować zasądzonej przeciwko niemu kwoty tytułem zaległego wynagrodzenia. W takim przypadku, po uzyskaniu przez sądem, który wydał wyrok w naszej sprawie klauzuli wykonalności, wyrok ten stanowi tytuł wykonawczy i uprawnia do skierowania wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej.
No i nadal wiem, że mogę iść z tym nakazem do komornika albo FGŚP i PYTAM SIĘ GDZIE LEPIEJ ? Bo w tym tekście tylko mam info, że MOGĘ I TU I TU
To idź i TU i TU.....................
Idź do diabła kobieto, obyś kiedyś miała problem i trafiła na taki dzban jakim jesteś... NIE POZDRAWIAM
O następny krzykacz - a w niedzielę w pierwszej ławce
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.