Faktura sprzedaży - usługa w styczniu faktura w lutym

Faktura sprzedaży wystawiana na podstawie protokołu odbioru.
Usługi wykonane w styczniu 2020, protokół odbioru 25.02.2020 - czy mogę wystawić fakturę 31.01.2020?
Czy jak wystawię fakturę 25.02.2020 to zachowam termin na wystawienie faktur?
Obowiązek podatkowy powstaje w styczniu i faktura może być wystawiona w lutym ale data zakończenie wykonania usługi styczniowa.
Musisz tak czy inaczej wystawić fakturę sprzedaży z datą wystawienia dzisiejszą tj. 25.02.2020, a data zakończenia usługi to 31.01.2020. Do VATu i CITu pójdzie w styczniu.
No wiem że do stycznia, ale do zestawień lepiej mi jakbym ja wystawiła pod 31.01
Jakie usługi ?
Cześć usług pod pkwiu 81.30.10 - zagospodarowanie terenów zielonych
część pod pkwiu 42.21.22 - ogólnie mam na fakturze "roboty ogólnobudowlane"
Wszystko na jednej fakturze - do tego jest protokół odbioru prac.
Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.
W pewnych przypadkach terminy wystawiania faktur określone są w sposób szczególny. Fakturę wystawia się nie później niż:
30. dnia od dnia wykonania usługi - w przypadku świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych;
itd....

Zastanawiam się czy w dziale sprzedaży dobrze robią że czekają na protokół odbioru i dopiero teraz wystawiają fakturę?
Ale inaczej nie wystawią jak nie mają protokołu....
Vat dla usł.budowlanych dla podatnika masz ob.pod.w dacie faktury jak wystawiona o czasie (30 dni)
dla usł.zagospodarowanie zieleni to ob.pod.vat w dacie wykonania usługi
Ale ja to mam wszystko na jednej fakturze - nie rozdzielam tego.
Daje vat w dacie wykonania usługi (z całej faktury) - mam nadzieje że US się nie przyczepi??

do PIT tez daje w dacie wykonania usługi.

Nie mogą wystawić dwóch faktur do jednego protokołu!
To juz Ty zdecydujesz jak ujmiesz
a może 2 poz. na fakturze ?
a umowa jest na 2 rózne usługi czy na jedną ogólną ?
Umowa na jedna usługę ogólną

Ale to jest duża firma, kontrakt duży...

Pozycje są rozbite na fakturze, wg pkwiu....
To jak ma dwa różne pkwiu czyli dwie różne usługi to może być tak że masz i dwa różne momenty powstania obowiązku podatkowego w vat
Gosiu czy to duży błąd jeśli rozliczam to w dacie wykonania tych usług?
Zazwyczaj zamyka mi się to w miesiącu, ale czasami mam takie sytuacje jak ta z postu dzisiejszego....
Przejęłam księgi po biurze rachunkowym i oni też tak to rozliczali, więc nie zmieniałam i robię tak samo.
Kazda usluga ma swój moment powstania obowiązku podatkowego w vat dlatego pytalam czy to jedna czy dwie różne usługi i jak jest w umowie
Jeśli umowa jest na kompleksową usługę to nic nie rozdzielamy. Do podatku dochodowego w styczniu, w vat w dacie wystawienia fa nie póżniej niz 30 dzień od wykonanej usługi.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.