Ubezpieczenie byłej pracownicy

Czy gdy umowa zakończyła się z upływem czasu na który była zawarta a pracownica była na macierzyńskim i wypłatę przejął ZUS jest ona ubezpieczona (zdrowotne) czy we własnym zakresie musi się ubezpieczyć
Jest ubezpieczona
A jest na to jakieś rozporządzenie?
Pracownica od stycznia u nas nie pracuje wszystkie dokumenty przekazane a teraz dzwoni z płaczem ze u lekarza powiedzieli ze nie jest ubezpieczona
W trakcie ciąży wypowiedziano mi umowę o pracę w zwiazku z likwidacją pracodawcy.Przebywam obecnie na zwolnieniu w ZUS,ubezpieczenie zdrowotne mam w związku z tym,że jestem w ciąży.Moje pytanie-co dalej na urlopie macierzyńskim? Czy muszę niezwłocznie zarejestrować się w Urzędzie Pracy,żeby mieć prawo do świadczeń?

Na zwolnieniu lekarskim, po ustaniu zatrudnienia, jeżeli ZUS wypłaca Pani zasiłek chorobowy, a następnie będzie wypłacał zasiłek macierzyński, będzie Pani posiadała prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie art. 67 ust. 6 ustawy z dnia z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.08.164.1027 ze zm.).

Z dniem zaprzestania wypłacania przez ZUS świadczenia skończy się Pani prawo do świadczeń. Wówczas powinna pani uzyskać własny tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego np. poprzez podjęcie zatrudnienia, rejestrację w PUP, uzyskanie tytułu członka rodziny ...
Jednocześnie wyjaśniam, że e-WUŚ w okresie pobierania przez Panią zasiłku chorobowego i macierzyńskiego nie będzie w sposób automatyczny potwierdzał tego prawa.
Dokumentem potwierdzającym to prawo jest wówczas zaświadczenie / decyzja ZUS przyznająca ww. świadczenie w okresie jego / jej obowiązywania.


https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/najczesciej-zadawane-pytania/ewus/5690-ubezpieczenie-na-macierzynskim
Dziękuję.
Czyli ona była od dnia następnego po rozwiązaniu umowy z nami normalnie ubezpieczona (zdrowotne) tak? Bo ja przekazałam dokumenty dopiero 10 stycznia do zus .Nie wiem dlaczego dostałam od szefa ze nie jestem odpowiedzialna i powinnam jej powiedzieć że ma sama się ubezpieczyć.
A szef to się zna na wszystkich przepisach?

poinformuj kobietę NIECH idzie do ZUSu a następnie do lekarza
Musze zmienić tą pracę ... Za wszystko dostaję...
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma..................
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.