Repetku, raz jeszcze albo ktoś inny kto pomoże. Zakup samochodu a odliczenie vat.

Kupiłem samochód od firmy, normalnie z vatem 23%. Samochód ma vat-1. Czy to jest jakiś problem że samochód ja jako pierwszy rejestrowałem w Polsce? Vat zapłaciłem więc chyba mogę go odliczyć. Kupiłem od polskiej firmy. Tylko w dowód mam wbite, że pierwsza rejestracja w kraju własnie z datą mojego zakupu.
Jest to samochód używany. Za granica pierwszy raz zarejestrowany w 2014.
Nie ma zadnego problemu bo samochód został sciagniety przez firme od której kupiłeś czyli ty pierwszy dokonujesz rejestracji ale poz.sprawy załatwił ten co sprowadził auto do kraju.
Ufff, dzięki Basiu. Bo coś czytałem że jakiś vat jak sprowadzam itp. Ale to oni faktycznie wszytko załatwiali. Dziękuję raz jeszcze.
Jeśli samochód jest pojazdem do 3,5 tony z jednym rzędem siedzeń to należy zgłosić się do stacji kontroli pojazdów o wydanie zaświadczenia, że jest to samochód ciężarowy. Zaświadczenie najważniejsze i decydujące. Wówczas można odliczyć 100 % VAT. Jednak w momencie zakupu rzadko kto jest w stanie posiadac zaświadczenie. Wówczas odlicza się 50 % VAT a jak otrzymamy zaświadczenie to robimy korektę deklaracji VAT. Jeśli chcemy 100 % VAT odliczac od samochodu osobowego możemy to zgłosic na vat 26 do US jako wykorzystywany tylko do działalności. Jednak wówczas trzeba prowadzic szczegółowe ewidencję przebiegu pojazdu. Takie informacje miałam przekazane z KIS-u jakiś czas temu ( z 1,5 toku )
Kom.3 racja ale pytający napisał ze już sprzedający postarał się o wbity VAT-1 czyli może odliczyć 100% vat.
Tak, ale posiada zaświadczenie że stacji kontroli pojazdów ( dokument)? Bo adnotacja w dowodzie swoją drogą. Miałam rok temu kontrolę z zakresu VAT. Pierwsze co to poprosili o zaświadczenie że stacji kontroli pojazdów.
Jest wbite w dowód rejetsracyjny że VAT-1 i mam zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o tych badaniach że spełnia warunki do VAT-1a
Jak w kom.4

samoch. ma juz w DR wbite VAT-1 = Artua juz nie musi ich robic / dod. bad. + wpis w DR jest na samochód a nie na jego właściciela
Artu może odliczac od wszystkiego co związane z tym samochodem 100% VAT i pełne KUP
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.