Korekta wynagrodzenia za czas choroby

Mieliśmy kontrolę z ZUS. Sprawdzili prawie wszystko za 3 lata. Miałam już wcześniej kontrole, ale żeby taka dokładna to nie pamiętam. Na szczęście skończyła się tylko jednym błędem. Mamy w 2018 roku zawyżone jedno wynagrodzenie za czas choroby o 18 zł. Pracownik miał w jednym z miesięcy wypłacę za cały miesiąc wynagrodzenie za pracę. Ostatni dzień miesiąca to była sobota i okazało się że wylądował w szpitalu i miał na kilka dni zwolnienie. Musieliśmy skorygować ten miesiąc. Wypłacając w następnym miesiącu wynagrodzenie za czas choroby zapłaciliśmy za dużo o 18 zł. Jak to teraz skorygować? Umniejszyć kwotę wynagrodzenia chorobowego a różnicę potraktować jako wynagrodzenie za pracę? ( pracownik już nie pracuje). a co z PIT?
A po co masz to korygować? Za dużo to za dużo , pracodawca zapewne przeżyje to. Na nic to nie wpłynie, bo to nie były pieniądze ZUS a roboty będzie co niemiara.
Mamy to w zaleceniach pokontrolnych. Musimy to zrobić w ciągu 30 dni. Pewnie chodzi o to że od wynagrodzenia chorobowego nie ma składek społecznych
Do tomik1
Podczepię się pod dyskusję ;-)
Przypuszczam, że niebawem będę miała kontrolę z ZUS-u (moja pierwsza).
Na co zwrócić uwagę? Poradzisz?
Umowy o dzieło - bardzo sprawdzała czy to dzieło
przeliczała listy płac - sprawdzała chorobowe, zasiłki czy dobra podstawa, sprawdzała czy mamy robione prawidłowo uzupełnienia podstawy do chorobowych, prosiła o zwolnienia lekarskie, do opieki czy jest z-15
sprawdzała teczki osobowe
sprawdzała ZFŚS- czy jest kryterium socjalne, RP-7, informacje o zarobkach emerytów. Prawie wszystko sprawdziła
Kontrola dotyczyła lat 2016-2019.
Na szczęście skończyło się na tych 18 złotych, więc nie jest żle
Dzięki tomik1 :-)
Mam pytanie:
1/ Czy umowy o dzieło mieliście z 50% KUP?, bo u mnie takich jest kilka - głównie za wykonanie koncertów muzycznych. W umowie jest zawarte, że spełnia wymogi prawa autorskiego - to chyba ok?
2/ Czy sprawdzała tobie wszystkich co mieli zasiłek opiekuńczy czy losowo i prosiła L-4 i o Z-15A?
Dzięki z góry i przepraszam, za szczegółowe pytania, ale się denerwuję........
Nie mieliśmy takich umów z 50%. KUP.
Wszystkich nie, wzięła 10 osób z najdłuższym chorobowym. Prosiła o ZLA i Z-15. Jeszcze IWA, pakiety medyczne.
Dzięki tomik1
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.