Ulga dla młodych PIT-37 ,,,,

Czy dobrze rozumiem, osoba do 26 lat bez oświadczenia ma prawo w zeznaniu rocznym PIT-37 ująć koszty uzyskania przychodów z poz. 30 + 37 PIT-11 ?
Tak kup do lipca
W PIT-11 poz. 30 - 778,75 i w poz. 37 - 972,5 razem : 1751,25 , to tylko odliczam 778,75 a nie całość ?
Tak - tylko od części dochodów niezwolnionych
Popatrz na 1268716 - tam jest fajnie wytłumaczone
A jak rozumiecie z postu 1271199 wytłumaczenie xyzzzz
I tak właśnie w kom.1 marcin131 i kom.3 krabs..wprowadzacie ludzi w błąd!!!! Dlaczego nie doczytacie sobie chociażby w instrukcji do PIT-37 z MF..że koszty liczymy całość , a nie do żadnego lipca w przypadku osób , ktore nie złozyły oświadczenia. TYLKO osoby ktore zlozyły oświadczenie mają sobie liczyć koszty do LIPCA!!!! Jak czegoś sie nie wie to lepiej nie "wychylać" się , bo wprowadzacie pytajacych w błąd.
Dziękuję, tak zrozumiałam z wyjaśnienia PIT-37 , że w tym wypadku liczymy całość ,
To jest gorący temat na dziś. Są rózne interpretacje. Broszura do PIT tez może zawierać błędy.
Sumowanie KUP powoduje ich podwojenie za okres od sierpnia 2019.
Tak Krabs , od 2020 same gorące tematy :(
To proszę przeczytajcie sobie:
https://www.pit.pl/aktualnosci/twoj-e-pit-nieprawidlowo-podwyzsza-koszty-osobom-do-26-r-z-i-traktuje-podatnikow-nierowno-977322
Do kom.7 krabs...jakie podwojenie kup? Na logikę jak nie było oświaczenia to podatek obliczalo się z uwzględnieniem kup za te m-ce...dlatego tez ta zaliczka, która teraz jest zwracana była już pomniejszona o koszty..więc teraz idąc twoim tokiem myślenia, ktoś ma być stratny , bo ma mniejszą zaliczke podatku zwracaną..a jakby tych kosztów nie odliczył to jeszcze mniej by dostał! Zrozum ,że to jest tak jak u "normalnych" pracowników pow. 26 r.ż. jeżeli ma liczone zaliczki to koszty bez dwóch zdań się należa. W przypadku tych co mieli oswiadczenie..logiczne jest ,że nie mają prawa do kosztów, bo ich nie naliczano już przy wypłacie...ba..nawet na PIT-11 nie było takiej możliwości ,żeby u tych osób te koszty wpisać...więc nie wprowadzaj dalej w błąd, bo masę ludzi czyta to forum i robisz im niezły mętlik w głowach :(
To proszę przeczytajcie sobie:
https://www.pit.pl/aktualnosci/twoj-e-pit-nieprawidlowo-podwyzsza-koszty-osobom-do-26-r-z-i-traktuje-podatnikow-nierowno-977322
Do Jar..w tym artykule nie maja racji..bo poczytaj moj kom, 10..tam pisze ,że przy naliczaniu zaliczki przy wypłacie byly naliczane koszty i tym sposobem zaliczka jest mniejsza...i tą mniejszą pracownikowi zwraca urząd...jakby nie byly koszty wówczas liczone to zwracają zaliczkę ktora bylaby wówczas wyzsza..prawda?
To jest jakaś masakra, tak czytałam to Jar , sprawdziłam jeden Pit-37 i na Twój e-pit i są koszty dodane i teraz wyjaśnienie, że to jest nieprawidłowe , trochę się denerwuję, bo zrobiłam koledze rozliczenie i dodałam te koszty , chyba muszę jeszcze podpytać się w naszym US
Kadrowa132 wrzuciłem ten link dlatego aby pokazać jakie są wątpliwości.
Właśnie problem w tym, że nie ma konkretnej wykładni, choć jak się zadzwoni na KIP (kilka osób już pisało o tym) to każą sumować.
Twoje tłumaczenie jest bardzo logiczne i też tak uważam.
daria1 ak na twój e-pit koszty są sumowane i chyba tak trzeba zostawić.
Jar, tak zostawiłam, ale robiłam jeszcze w innym programie Pit i te koszty też dodałam, trudno zobaczę, co się jeszcze wyklaruje z tymi kosztami , najwyżej zrobi się korektę
To teraz kombinujmy :-) - byłem przed chwilą w US, poinformowano mnie, że powołując się na uopd:
"art.22 ust 3b) W przypadku zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148, koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z umów zlecenia, o których mowa w art. 13 pkt 8, stosuje się w wysokości nieprzekraczającej tej części przychodów z danego źródła, która podlega opodatkowaniu"
NIE SUMUJE SIĘ!
i co dalej?
Suma kosztów nie może przekraczać tej kwoty, która podlega opodatkowaniu.
Czyli nie może np. przekraczać kwoty z poz. 29 PIT-11
W poz. 29 15401,55 (PIT-11) suma kosztów z poz. 30 -778,75 + poz.37 - 972,5 = 1751,25 czyli koszty nie przekraczają kwoty z poz. 29 w rozliczeniu rocznym PIT-37 wpisuję 1751,25 ( cały czas mowa o młodym, który nie złożył oświadczenia w 2019) , jestem totalnie skołowana :(
Tak bym zrobił.
Dzięki Jar
No przecież krabs dalej musi mieszać w kom.16..a sprawa moim zdaniem jest oczywista ,ze trzeba robic tak jak wynika z broszury PIT-37 i wyjasnień KIS....A wracając do artykułu od Jar...to pisali jacyś tam prawnicy ..a prawnicy jak wiadomo są w sporze z władzą rządzącą..więc nie wykluczone ,że tj. zagrywka w stylu "namieszamy ludziom w głowach" w tym temacie...żeby mieli tzw. nerwy na Ministerstwo Finansów i rząd...Żeby to potwierdzić to opowiem moją sytuację polegającą na tym ,że mój dostawca oprogramowania do wypełniania PIT-11 za 2019 rok upierał się ,że musi byc inaczej niż to sugerowało Min. Fin. ..mało tego ich radca prawny tak stał na tym swoim błednym stanowisku ,że wypuścili taką wersją oprogramowania , że były dwie mozliwości wyboru wypełniania : 1. sugerowana przez radce prawnego producenta oprogramowania, a 2. zgodna z wytycznymi Min. Fin...i do kadrowych ( sic!) należał wybór tej wersji do wypełnienia PIT-11...więc współczuję tym , którzy nie są dociekliwi ...
> kom. 21 nosz szok!!
Https://pit.dobry.pl/forum/viewtopic.php?f=58&t=20039&start=40
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.