PiT-28 czy robić korektę pole 152

Nie zaznaczyłam żadnego kwadratu w polu 152
Pole 152 pokazuje jaką formę wpłacania zaliczek wybrał podatnik za dany rok podatkowy

Czy robić koniecznie korektę?

Pole pierwsze to wybór kwartalnego sposobu opłacania zaliczek, a pole drugie to na pewno miesięczny sposób?
To drugie pole co innego oznacza, ale teraz nie pamiętam co. Na pewno nie oznacza miesięcznego rozliczania, bo taki sposób wynika przecież z przepisów. Wg mnie te pola mogą pozostać bez zaznaczenia.
Serdecznie dziękuję
No własnie czytałam że to pole oznacza: art. 14 ust. 1j (moment powstania przychodu z tytułu otrzymania zaliczki)

ale w objaśnieniach na stronie: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/pit-28/opis-deklaracja-pit28-broszura/

wyczytałam że: Pole 152 pokazuje jaką formę wpłacania zaliczek wybrał podatnik za dany rok podatkowy:

w przypadku opłacania zaliczek co kwartał podatnik zaznacza kwadrat nr 1 (dotyczy jedynie rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej oraz podatników, których otrzymane przychody z działalności prowadzonej samodzielnie albo przychody spółki - w roku poprzedzającym rok podatkowy - nie przekroczyły kwoty stanowiącej równowartość 25 000 euro),
w przypadku wyboru rozliczania przychodów w dniu ich faktycznej wpłaty, podatnik wybiera kwadrat nr 2.
może się zdarzyć sytuacja, że podatnik zaznacza oba pola jednocześnie.

I zwątpiłam.
Oj, to mnie trochę zmartwiłaś, bo tego pola nie zaznaczyłam
No własnie ja też nie, czyli robić korektę?

W sumie to nie rozumiem, bo przy kwadracie drugim nie ma napisane że miesięczny sposób.
Jest tylko podany artykuł 14 1j.

Ale pewnie o to w nim chodzi?
Pole 2 to dotyczy przychodu zarejestrowanego na kasie fiskalnej
Kom. 5
dzięki, bo już się bałam że trzeba będzie robić korektę.

Czyli cały punkt 152 dotyczy działalności gospodarczej?
Dlaczego miałby dotyczyć tylko działalności gospodarczej? Teraz się wybiera kwartalne właśnie w pit
Czyli zaznaczenie poz.152 pkt 2 jest błędne przy miesięcznych zaliczkach? Nie powinno być nic zaznaczane? A gdy zaznaczono to trzeba zrobić korektę Pit 28?
To co zaznaczyć przy miesięcznym ryczałcie?
Forma wpłacania co miesięcznych zaliczek na podatek ryczałtowy
Ja również dołączam się do pytania. Czyli jeżeli prowadzę najem i opłacam ryczałt miesięcznie i nie rejestruję za pomocą kasy fiskalnej, to w punkcie 152 nic nie wypełniam? Mnie również zmyliła broszura na e-pity.
Kom.11
Na infolinii powiedzieli tak jak ewa w kom. 5, że pole 2 dotyczy kas fiskalnych i w takim przypadku nie wypełniamy poz.152
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.