Odliczenie ZUS zdrowotnego od podatku

Problem mam z skumaniem programu księgowego , czy tak jak robi ten program jest poprawnie. Nie wiem czy wolno podawać nazwę czy nie. Program znanej firmy na I o nazwie na R. Skupmy się na problemie.
Co miesiąc naliczam zdrowotną , która pomniejsza mi podatek. I mam teraz zeznanie roczne 36L i w zeznani podatek mam 0 bo skończyłem z stratą i kwotę składki na ubez. zdrowotne różną od zera bo wiadomo co miesiąc ja naliczałem. I w tym momencie program mi wywala komunikat " że zdrowotna nie może być większa od podatku". I ogólnie OK rozumiem z zasady że muszę wykazać w zeznaniu rocznym zerową zdrowotną bo nie ma podatku. Producent od programu tez potwierdził mi że program sam nie pomniejsza zdrowotnej do wysokości podatku, temu wprowadzili komunikat żeby informował o tym klientów. I tu się kończy lakoniczna , mało wylewna wypowiedz producenta.
I co mam teraz zrobić, wywalić tak po prostu zdrowotna z każdego miesiąca?
(Dalsza część w drugim komentarzu)
A jak to się ma . hipotetycznie jak bym miał podatek za 3 kwartał (rozliczam się kwartalnie) i dzięki zdrowotnej opłaconej zaniżył mi podatek do 0. A teraz muszę wywalić wszystkie zdrowotne bo np. w grudniu miałem mega wydatki i skończyłem z stratą. Czy fiskusa tylko globalnie roczne zeznanie interesuje?
Z drugiej strony jak wyliczam sobie podatek za kwartał do którego zaciąga mi również tą składkę a potem ja usuwam to chyba coś nie halo jest…
Nic nie zerujesz wstecznie. Zostawiasz tak jak jest A komunikat przyjmujesz tylko do wiadomości.

Ew. Zdrowotne możesz odliczyć z innego źródła jak je masz
Pewnikiem masz Małą Księgowośc Rzepy

nic nie wywalasz / nie usuwasz w programie
to co rozliczaleś w trakcie roku jest ok / zostawiasz jak jest
ponieważ rok zamknąłeś stratą = nie ma od czego odliczyc zdrowotnej w zeznaniu / program dobrze ci podpowiada

jeżeli m,asz inne dochody opodatkowane wg skali - tam możesz odliczyc zdrowotną / jak jest od czego
Podsumowując, zostawiam zdrowotna i tyle.
Niestety nie odliczę jej z etatu bo to podatek liniowy.
Dzięki za odpowiedz.
Tzn - masz tylko DG na liniowym / bez etatu czy inne źródła przychodów? (np. chorobowe)?
Zdrowotną możesz odliczyć z innego źródła bez względu na to jaki masz podatek z dg
Etat(18%/32%) + działalność(19%) , brak innego przychodu wiec nie mam gdzie rozliczyć
Jak nie masz gdzie????

nieodliczona zdrow z DG możesz odliczyć od etatu w PIT-37
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.