Zakup laptopa w niemczech a rozliczenie vat

Czynny podatnik vat bedąc w Niemczech zakupil tam laptopa w sklepie- fv wystawiona na jego firmę z NIP PL jest z niemieckim vatem. Wie o tym ze moze się ubiegac o zwrot tego nimieckiego vatu (tax free) ale nie chce. Jak ta fv rozliczyc w ewidencji vat? Czy wykazuje to jako WNT w kwocie faktury brutto czy tez nie jest to WNT?
Wykazuje jako wnt i VAT nalicza od kwoty brutto.
Dziekuje bardzo
Kwota zagranicznego podatku vat naliczonego przez firmę niemiecką nie jest kosztem uzyskania przychodu. w kup tylko wartość netto można dać
Wykazujesz jako wnt tak jak w kom.1
"Kwota zagranicznego podatku vat naliczonego przez firmę niemiecką nie jest kosztem uzyskania przychodu"- a to dlaczego ?
Kom4
bo podatek od wartości dodanej to jest vat, a vat nie jest kosztem, można jedynie się ubiegać o jego zwrot.
ostatnio czytałam artykuł o tym, jak znajdę to podam link
Są różne art. :))
jeszcze do niedawna był kosztem

podrzuć art.
Gosiu a jak dajesz zaokrąglenia do deklaracji VAT ? bo ja dawałam zawsze na koszty lub przychody zarówno bilansowo jak i podatkowo, a ostatnio czytałam, że te zaokrąglenia są nkup i też jest w tej sprawie jakaś interpretacja.
niby sprawa groszowa, ale jednak.
>7 nie mam dostępu a na stronie MF nie mogę znaleźć :))

>8 kiedyś dawałam na nkup i na przychody niepodatkowe a od pewnego czasu własnie daję na kup i przych.podatkowy
nowa inter.w tej sprawie nie wpadła mi w oko
Gosia podaj mi swojego e maila na mój adres delfina@op.pl . wyslę Ci w pdf
Odnośnie tych zaokrągleń do vat to nie ma nowej interpretacji. Nie wiem na podstawie jakich przepisów dajesz w kup i przychody podatkowe, ale z tego co ja czytałam, to zaokrąglenia kwot podatku VAT wynikające ze stosowania art. 63 ordynacji podatkowej, jako stanowiące podatek vat, nie podlegają na podstawie art. 16 updop zaliczeniu do przychodów lub kosztów podatkowych.
interpretacja sygn.DD10/033/356/RDX/14/RWPD-126497
"W konsekwencji, podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów (o ile oczywiście zostały
spełnione ogólne zasady kwalifikowania wydatku do kosztów uzyskania przychodów) wartość brutto
faktury dokumentującej zakup, w tym przypadku paliwa, a więc także wykazany na tej fakturze podatek
od wartości dodanej. Jest to możliwe bez względu na to, czy polski podatnik będzie się ubiegał o zwrot tego
podatku, czy też nie. Takie stanowisko zajął np. Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej
z 2 grudnia 2015 r., nr IBPB-1-1/4510-93/15/WRz.
Zaznaczamy, że zdarzają się stanowiska odmienne. Przykładowo, WSA w Gdańsku w wyroku z 5 stycznia
2016 r., sygn. akt I SA/Gd 1161/15 (orzeczenie nieprawomocne) uznał, że mechanizm i konstrukcja prawna
polskiego podatku od towarów i usług i unijnego podatku od wartości dodanej są identyczne. W tym sensie pojęcia te
są synonimami, opisującymi ten sam podatek. Nie można zatem uznać, że podatek od wartości dodanej jest czymś
odmiennym od podatku od towarów i usług. Tym samym wyłączenia uregulowane w ww. przepisie odnoszą się również
do unijnego podatku od wartości dodanej. Analogicznie wypowiedział się NSA w wyroku z 4 lipca 2013 r., sygn. akt II
FSK 1545/11."
Co prawda interp.z 2013 dot.tych zaokrągleń
https://interpretacje-podatkowe.org/przychod/ilpb3-423-496-13-4-pr
Https://interpretacje-podatkowe.org/przychod/ilpb3-423-496-13-4-pr

https://interpretacje-podatkowe.org/zaokraglanie-kwot/1471-nur1-443-82-06-gw

ale się nie upieram przy tym stanowisku bo wiem , ze nie dawno miałam inne zdanie w tym temacie :))))
Kom.14
ja czytałam nowszą interpretację , bo z roku 2016 na temat zaokrągleń. też spróbuje to znaleźć i Ci wyśle
Ok, czekam :)

co prawda te zaokrąglenia to pewnie mieszczą się w 1 zł to i pewnie nie ma o co "walczyć" :))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.