Zasiłek a l4

Sytuacja wyglada w ten sposób, ze kuzynowi skończył się zasiłek rehabilitacyjny (Choroba psychiczna) 23.12.19 i czekał na kolejna komisje celem przedłużenia, która miała się odbyć 14.02.2020 (bez świadczenia pracy i bez zasiłku), natomiast 29.01.2020 miał wypadek (fizyczny) i dostał l4 do dnia 17.02.2020. Co teraz z zasiłkiem? Czy ZUS może wystawić tylko za okres 24.22.19-28.01.2020 i później możemy się skupić na leczeniu urazu na zwykłym l4? Jak to wyglada w praktyce jeżeli ZUS orzeknie zasiłek na dłuższy okres, czy odwołuje to l4 wystawione przez ortopedę?
" kuzynowi skończył się zasiłek rehabilitacyjny"

czy chodzi o zasiłek chorobowy czy o świadczenie rehabilitacyjne?
Ile dni wykorzystał do 23.12.2019r.
Świadczenie rehabilitacyjne, 91 dni (równe 3 miesiące).
Co będzie zależy od orzecznictwa ZUS. Albo będzie przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego od 23.12.2019 i zwolnienie lekarskie pozostanie bez znaczenia
albo nie będzie przedlużenia świadczenia rehabilitacyjnego i wtedy należne chorobowe od dnia zwolnienia lekarskiego
Kom3. błędny, jeżeli jest to ten sam okres zasiłkowy to w przypadku odmowy przyznania św reh nie ma podstaw do wypłaty chorobowego
Tu osoba jest nadal niezdolna do pracy, nie odzyskała zdolności więc nie ma podstaw do otworzenia nowego okresu zasiłkowego, który dawałby możliwość wypłaty świadczeń chorobowych
Tu osoba jest nadal niezdolna do pracy, nie odzyskała zdolności więc nie ma podstaw do otworzenia nowego okresu zasiłkowego, który dawałby możliwość wypłaty świadczeń chorobowych
Komentarz 6: *beaEL | 2020-02-05 23:41:51 | 188.***.***.174
Tu osoba jest nadal niezdolna do pracy, nie odzyskała zdolności więc nie ma podstaw do otworzenia nowego okresu zasiłkowego, który dawałby możliwość wypłaty świadczeń chorobowych

beaEL - skąd wiesz że ta osoba nie odzyskała zdolności do pracy po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego przed wypadkiem?
A była u lekarza medycyny pracy? wracał do pracy?
Zdolność nie została uzyskana, dlatego oczekujemy na komisje.

Czy aby napewno jeżeli chodzi o brak prawa do chorobowego? Jest to zupełnie inna choroba.
Do kom. 8
Lekarz medycyny pracy orzeka o zdolności do pracy tylko na danym stanowisku.

do kom. 9
" Zdolność nie została uzyskana, dlatego oczekujemy na komisję"

To dopiero komisja stwierdzi o zdolności lub nie zdolności.

Komisja ZUS potrafi "cudownie uzdrowić"
A jeżeli stwierdzi ze nie przyzna świadczenia?
Kuzyn jest po operacji odciętego palca. Co wtedy? Na jego stanowisko nie otrzyma zdolności w medycynie pracy.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.