Problemy z pobraniem UPO VAT

Czy macie dziś problem z pobraniem UPO do VAT-7, UE, jpk-vat ? Status 102 - proszę ponownie przesłać żądanie UPO. Ktoś może dodzwonił się na jakąś infolinię ?
Też mam problem z pobraniem UPO
Błędy w deklaracji podatkowej złożonej przez internet:
101, 102 – Proszę o ponowne przesłanie żądania UPO
Deklaracja nie została wysłana, trzeba ponownie ją wysłać. Kliknij w programie w oknie wysyłki e-deklaracji 2/2 ponownie przycisk "wyślij".
Ktoś wysyłał powtórnie ??
Tak wysysyłałem nawet kilka razy. Za którymś przechodziło
Tak są jakieś problemy, też mam problem z pobraniem upo, zdążyłam wysłać bo mam komunikat już 302
Status złożonego dokumentu
Informacja o stanie poprawności wysłanego dokumentu złożonego do systemu e-Deklaracje.
Mogą pojawić się następujące komunikaty informujące o aktualnym statusie:102
Proszę o ponowne przesłanie żądania UPO.
Na skutek nieprzewidzianych trudności np. przerwanie połączenia nie udało się z sukcesem odpowiedzieć na żądanie UPO. W związku z powyższym sugerowane jest powtórzenie operacji – ponowne przesłanie żądania UPO.

To może jednak deklaracja wyszła ale problem z samym UPO i prędzej czy później się uda go pobrać ?
Jak masz nadany numer referencyjny to może wyszła, trzeba czekać i sprawdzać, może wieczorem się uda
Mam dokładnie taki sam problem. Co dziwne UPO z VAT-ue i JPK-VAT dało się pobrać bez problemu.
Wygląda na to że system jest niewydolny.
Pytanie tylko czy wysyłać raz jeszcze (choć pierwotnie był komunikat 302) czy też czekać i liczyć że później uda się pobrać UPO.
Ja już miałam 301, 102, znów 301 ...
To chyba problem z przeciążonym serwerem, bo ja wysłałam wczoraj a dziś jedno mi się pobrało - ale po 10 minutach mielenia...a kolejne pokazuje 102... poczekam, może później da się pobrać, bo wysłać juz chyba się nic nie da , próbowałam wysłac PIT-11
Też 301 a teraz 102
Ze strony podatki.gov

Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. mogą występować chwilowe przerwy w obsłudze przesyłanych dokumentów.

O rozwiązaniu problemu poinformujemy odrębnym komunikatem.
Mam pytanie a co zrobić jesli nadal jest status 301 ? Dotyczy VAT7, Jesli rano okaże sie ze nie przeszedł ? co wtedy ?
Ja też mam 301 ale czekam powinno przetworzyć to nie moja wina jak upo będzie jutro jak cały dzień problemy z ich strony
Ale nie będzie jutro już po terminie ? przecież do dziś trzeba złożyc deklaracje.
Chodzi mi o sytuację, gdy jednak da bład jakis :( a nie UPO
Zakładając, że po statusie 301 będzie w końcu status 200 staje się nieistotne kiedy wygeneruje się UPO
ważna jest data i godzina wysyłki deklaracji, jej zarejestrowanie w systemie, która na tym UPO będzie widoczna

Ja też czekam
Jednak na wszelki ściągnęłam sobie ten komunikat dla celów dowodowych
Jaki komunikat?
Też nie mogę pobrać UPO. Deklaracja wysłana. Nie wiem co robić, nie wiem czy będzie odrzucona, czy zaakceptowana. Wysłać drugi raz? Zrobiłem zrzut ekranu z serwisu podatkowego o problemach z systemem gdyby trzeba było się tłumaczyć.
Prawidłowy komentarz ministerstwa powinien brzmieć: Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. mogą występować przerwy w obsłudze przesyłanych dokumentów. W związku z powyższym termin złożenia deklaracji zostaje przesunięty na dzień kolejny.
Takiego komunikatu niestety szybko się nie doczekamy mimo, że minęły już 3 dekady od końca PRL. Trudno. Panika nie ma sensu. W najgorszym wypadku złoży się czynny żal. Piszecie pisemko w którym trzeba napisać, że się żałuje , że ich serwery padły.
A tak po prawdzie jakie są szanse, że rano nie będzie kodu odpowiedzi 200? Prędzej błędy wyskoczą w pliku JPK niż w VAT-7. A JPK przynajmniej u mnie dostał UPO rano w godzinę, może dwie. Zapewne nie jestem wyjątkiem. Życzę wszystkim z 301 spokojnego wieczoru
U mnie UPO do JPK w 2 sekundy, dzisiaj około 20:30 :)
Przy formularzu VAT7K ( 14) przy danych autoryzacyjnych pojawił się bład 412. A dane wszystkie wpisałam poprawnie.
Poszukaj sobie na tym forum tematu o tytule: "Problem z wysyłką deklaracji VAT 7 - błąd 412" . Musisz zaktualizować wspomniana tam wtyczkę lub po prostu swoje oprogramowanie. No i niestety wysłać VAT jeszcze raz. Bez paniki, ale nie zapomnij o czynnym żalu, bo spóźnienie w deklaracji to dobry powód do wymierzenia grzywny. U mnie po 14-tu godzinach 302 - Dokument wstępnie przetworzony. Czyli wszystko idzie dobrą drogą.
Po pierwsze dzisiaj jest awaria to może powodować błędy

chociaż 412 raczej nie z tego powodu

poczytaj tutaj co oznacza ten błąd, co ewentulanie zrobić

https://www.e-pity.pl/kody-weryfikacji-e-deklaracje-gov-pl/
Dziękuję, za porady. Jutro zadzwonie do US, bo dane na pewno dobrze wprowadziłam. Być może faktycznie, coś muszę zaktualizować :(
Mimo komunikatu problem nadal występuje. PIT-11 wysłany 20 minut temu, status 301.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.