Logowanie na pUE ZUS przez konto bankowe czy ktoś podpowie?

Czy ktoś podpowie czy chcąc się logować na pUE ZUS przez konto bankowe, to to konto bankowe musi być firmowe, chodzi o spółkę, czy osoby, która ma założony profil? Ponoć jest problem z zalogowaniem. Sprawa dotyczy sytuacji, gdy najpierw osoba X, w spółce Y, logowala się poprzez profil i hasło. Osoba X przestała pracować w firmie i zaczęła pracować osoba Y. I ponoć zrobiła już wszystko co możliwe, czyli profil ma, pełnomocnictwo złożone, tylko, że wybrała kogowanie na ZUS PUE przez "BANK". Również ponoć przy każdorazowej próbie logowania okazuje się, że wystąpił bląd, a osoba ta wybiera Bank PKO, z tym, że konto w tym banku posiada osoba Y, czy to może być problem? Proszę o komentarze.
Niech zmieni sposób logowania bo się zamęczy.
Czyli jest z tym problem, tak?
Ale chcąc zmienić ten sposób logowania to musi się udać do ZUS? Czy można to zrobić telefonicznie, czy też przez internet?
Jak z każdym rozwiązaniem nie wprost tylko 'na około'.
Na konto PUE zawsze wchodzi się jako na konto danej konkretnej osoby, przy czym na podstawie pełnomocnictw osoba ta może mieć wgląd na profile różnych firm,osób itp itd

tak więc prawidłowym jest, że jeśli loguje się osoba Y to przez swoje konto bankowe

najwygodniejsze logowanie jest przez login i hasło

reszta to porażka....
"wybrała kogowanie na ZUS PUE przez "BANK""
sposób logowania wybiera się w momencie logowania
można logować się na wiele sposobów, to nie jest sztywno ustawione, że tylko przez bank i nie da się inaczej

w każdym razie ja nie mam problemu z logowaniem raz przez login i hasło
innym razem z e podpisem a przed chwilą z ciekawości sprawdziłam czy da się przez bank i poszło :)
tylko zastanawiam się po co tak się logować ...
Bardzo dziękuję za komentarze. Co do logowania poprzez "bank" to wygląda na to, przynajmniej tak mniemam w związku z komentarzem Darka, jest to najwyraźniej możliwość tylkoteoretyczna. Sama nie mam możliwosci zweryfikowania tego sposobu logowania, ponieważ "mojego" banku nie ma na liście do wyboru. Do komentarza 5 i 6, sprawa nie dotyczy bezpośrednio mnie. Szczerze mówiąc wydawało mi się to dziwne, ponieważ ja zawsze logowałam się przez login i hasło, a o ile dobrze pamiętam login i hasło otrzymałam z ZUS. Osoba ta nie pokazała mi tego co otrzymała z ZUS, tylko "opowiada", że loguje się przez "bank" tzn. "usiłuje" i to bezskutecznie. A, że nigdy nie korzystałam z tej możliwości dlatego zaintrygowało mnie to.
Nie, nie jest teoretyczna

logowałam się dzisiaj z ciekaowści żeby zobaczyć jak to wygląda
udało się bez problemu tylko długa procedura, kilka kroków
najpierw login do banku, potem hasło, potem potwierdzic coś tam, potem wpisać kod z sms (bo taką mam zutoryzację w banku) potem jescze ze dwa jakieś potwierdzenia i dopiero się PUE otworzyło :(
Czyli jednak można, chociaz dłużej to trwa.
Można, chociaz trwa to dużo dłużej
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Przepisz kod z obrazka:
Captcha
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.