MPP - faktura 30.10.2019

Faktura wystawiona 30.10.2019 za olej napędowy na kwotę 24000 zł brutto. Czy robiąc dzisiaj przelew muszę skorzystać z metody podzielonej płatności?
Nie ma przepisów przejściowych w tej sprawie, czyli wynika z tego, że tak.
Nie musisz
Temat 1251673
Wg mojego urzędu skarbowego - Nie
Nie ryzkowałbym przynajmniej tak długo jak nie wypowie się w tym temacie MF.
Z resztą przecież to dla nabywcy żadna różnica czy będzie MPP, czy nie. Problem jest przerzucany na sprzedawcę, co zrobić z vatem przelanym na konto vat. Tak więc tym bardziej przelałbym w MPP.
Tak - wszystkie płatności po 1.XI za fry z zał. 15 pow. (transakcja +15 tys.) idą poprzez mpp
Odpowiedź KIS. Jak dla mnie bezsensu, bo wyglądałoby, na to że jest jakaś różnica między dostawą towaru i świadczeniem usług:
Odpowiadając na pytanie w zakresie dostawy towarów informujemy, że jeżeli do sprzedaży (przeniesienia prawa do rozporządzania towarem jak właściciel) towarów doszło w miesiącu październiku i również w październiku wystawiono fakturę, a jedynie płatność określono w następnym miesiącu, tj. listopadzie 2019r. transakcja ta winna być rozliczona zgodnie z porządkiem prawnym obowiązującym w momencie dokonania dostawy, tj. w miesiącu październiku. Tym samym nabywca nie ma obowiązku dokonywać zapłaty z uwzględnieniem mechanizmu podzielonej płatności.

Odpowiadając na pytanie w zakresie świadczenia usług informujemy, zagadnienie jest obecnie przedmiotem analizy w celu wypracowania stanowiska w tym zakresie. Zatem odpowiedź zostanie udzielona w późniejszym terminie.
Wiesz xyzzzzz nie zgadzam się z tym co pisze MF. Nie powołują się na konkretny przepis prawny, tylko na moment dostawy który jakoby dyktuje rodzaj płatności - zwykły czy mpp. A to nie moment dostawy jest ważny, a moment zapłaty. Czyli czy płatność przed czy po 1.XI.

Najlepsze jest to - zagadnienie jest obecnie przedmiotem analizy ;)
Jak już napisałem dla mnie ta od powiedź jest jest bezsensu. Doradzałabym płacenie jednak przez MPP.
No, a co do do ostatniego akapitu, to takie odpowiedzi mam dot. nawet przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 (tak więc juz prawie rok) . Tak więc przepis jest wprowadzany, a potem przez wiele miesięcy nie wiadomo jak będzie interpretowany.

No i to rozróżnienie, inaczej traktujemy sprzedaż towaru, a inaczej usługi, no bo chyba jakąś różnicę widzą jezeli w jednym przypadku jest odpowiedź a w drugim jej brak. Chociaż w przepisie nie ma takiego rozróżnienia.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.