Czy jak kupię koparkę z Niemiec to VAt-23 musze złozyć i zapłacić?

Chcę kupić koparkę od firmy z niemiec. Od firmy. Dziś zgłoszę się do VATUE. Czy jak będzie to koparka jako ŚT dla mnie to musze jeszcze zapłacić vat od tego? I złożyć VAt-23? Bo rozumiem, że w VAT-7 to po obu stronach deklaracji by było i się znosi. ?
Tak jeżeli środek transportu ma być na terenie Polski zarejestrowany przez nabywcę lub nie podlega rejestracji a będzie wykorzystywany przez podatnika ( nie jest to zakup towaru handlowego ) należy złożyć VAT-23 i zapłacić podatek w ciągu 14 dni od powstania obowiązku podatkowego ( od daty faktury niemieckiej) zapłacony podatek wykazuje się w poz 38 VAT-7
Czyli podatek VAT przyjmijmy że jest to 100 zł
WNT należny 100 zł naliczony 100 zł ( jeżeli przysługuje prawo odliczenia 100%) tutaj się zeruje
wpłacamy 100 zł w ciągu 14 dni na podstawie VAT-23
wykazujemy jako podatek naliczony(zapłacony w pozycji 38) transakcja się zeruje
Dziękuję. A jak nie będę rejestrował tej koparki bo nie trzeba, to nie muszę tego vat 23?
Czy chodzi o używanie czy zarejestrowanie na terenie Polski?
Bo tak czytam na egospodarka pl teraz że vat-23 tylko od środków transportu
Wg tej inter.trzeba zapł.vat-23
https://www.podatki.biz/interpretacje/0386201.txt

ale popytaj też w KIS
bo ogólnie to widziałam starsze interp.gdzie pisali że to nie jest śr.transportu
W odniesieniu do wątpliwości Wnioskodawcy należy stwierdzić, że w przypadku koparki kołowej, poruszającej się na własnych kołach oraz posiadającej własny napęd, który służy jej do wykonywania prac budowlanych należy uznać, że koparka ta spełnia warunki przewidziane w art. 38 ust. 1 ww. rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 i dlatego - wbrew twierdzeniu Wnioskodawcy - powinna być traktowana jako środek transportu to z powyższej interpretacji

środki transportu zarejestrowane przez nabywce lub nie wymagające rejestracji a użytkowane przez nabywce
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.