Wysłanie deklaracji vat przed terminem a zwrot

Czy jeśłi wyślę deklarację VAT-7 za październik już dziś (wiem, że nie będzie żadnych transakcji z vat już w tym miesiącu) z opcja zwrotu VAT naliczonego to US rozpatruje od momentu wpływu deklaracji zwrot czy czeka do ustawowego dnia 25 listopada?
Nie możesz złożyć deklaracji wcześniej, bo deklaracja jest "za okres"=miesiąc lub kwartał

Z przytoczonych powyżej przepisów wynika, iż w celu zrealizowania nabytego prawa do zwrotu podatku z tytułu zakupów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą koniecznym jest złożenie deklaracji VAT-7 bądź deklaracji VAT-7K dla potrzeb podatku od towarów i usług. Przedmiotowe deklaracje Podatnik obowiązany jest złożyć za okresy miesięczne bądź kwartalne w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu bądź kwartale. Jeżeli Podatnik wraz z deklaracją podatkową złoży wniosek o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie przyspieszonym, ma prawo do otrzymania powyższego zwrotu w terminie 25 dni od dnia złożenia rozliczenia.
Wykładnia gramatyczna przytoczonych przepisów wskazuje, iż deklaracje VAT należy składać „za okresy miesięczne”. Sformułowanie to wyraźnie wskazuje, że składana deklaracja ma odzwierciedlać zdarzenia zaistniałe w danym okresie miesięcznym, które wpływają na prawidłowość rozliczeń podatku VAT. Zatem deklaracja winna być złożona po zakończeniu miesiąca, tak aby podatnik mógł precyzyjnie i prawidłowo wykazać w niej kwotę podatku należnego i naliczonego biorące udział w rozliczeniu za dany miesiąc.
Również sformułowanie zawarte w ww. przepisie art. 99 ustawy : „za okresy miesięczne w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu” jednoznacznie wskazuje, że deklarację należy złożyć po upływie okresu rozliczeniowego (po jego zakończeniu). Upływ okresu rozliczeniowego (miesiąca, kwartału) jest bowiem źródłem obowiązku podatnika podatku VAT wykazania w złożonej deklaracji sumy zobowiązań podatkowych powstałych w trakcie okresu rozliczeniowego obowiązującego tego podatnika.

Termin 25 dzień miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym (miesiącu, kwartale) stanowi datę graniczną, do której podatnik ma obowiązek złożyć deklarację, lecz początek biegu terminu do złożenia deklaracji rozpoczyna się wraz z zakończeniem okresu rozliczeniowego, za który składana jest deklaracja.
Mając na uwadze przytoczoną powyżej analizę art. 87 i art. 99 ustawy oraz przepisy Dyrektywy VAT nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że ma On prawo do złożenia deklaracji VAT przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Ze wskazanych przepisów jasno wynika bowiem, że obowiązkiem podatnika jest złożenie deklaracji do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym okresie rozliczeniowym (miesiącu bądź kwartale).

https://interpretacje-podatkowe.org/deklaracje/ippp1-443-860-12-2-mpe
Czyli nie jest możliwe złożenia deklaracji 31 pazdziernika za mc pazdziernik ?
Nie
Dziękuję
Dzięki...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.