Proporcja KUP w leasingu operacyjnym samochodu osobowego

Proszę o pomoc:
Leasing samochodu osobowego wart. 700.000 netto (umowa 2019r.), w tym: opł.wstępna 160.000 , raty 530.000, wykup 55.000. Czy dobrze licze proporcję: 150.000 : 780.500 = 19,22% czyli 19,22% z opł.wstępnej i rat w części kapitałowej rozliczam w KUP?

Zastanawiam się czy nie powinnam z wartości samochodu wyłączyć kwoty wykupu?
Do limitu przyjmujesz wartośc netto z umowy + 50% nieodliczonego VAT (bez odsetek)
Tylko, że w takiej sytuacji nigdy nie rozliczę w KUP 150.000 zł. a wydawało mi się, że intencją było rozliczenie w koszty uzyskania przychodu 150.000 zł.
...Tylko, że w takiej sytuacji nigdy nie rozliczę w KUP 150.000 zł. ...
a dlaczego nie?
Opł.wstępna z 50% vat: 178.400 x 19,22%= 34.288,48
raty w cz. kapit. z 50% vat: 540.775 x 19,22%= 103.936,96
Razem daje mi to 138.225,44 zl. w KUP?

Wykup czyli 55.000 traktuję jako przyjęcie do używania ŚT i obliczam amortyzację. Nie wiem czy czegoś źle nie interpretuję
Wykup to odrebna transakcja / nie bierzesz tego pod uwage

proporca

700.000 (zakładam że to kapitał) + (50%) 80.500 = 780.500
150.000/780.500 = 19,22%

780.500 x 19,22% = 150.012.,10 to twoje koszty w całym okresie trwania leasingu / w ostatniej racie trzeba będzie skorogowac do 150 tys.

do EŚT wprowadzisz sam. po wykupie - jego wartośc pocz. będzie 55 tys. + 50% VAT (jezeli to kwota netto)/ odpisy amortyz. będa w całości KUP
Repetek- dlaczego mnożysz kwotę 780.500 * 19,22%? Przecież w kwocie 780.500 jest wykup 55.000.
Dlatego KUP będę miała 19,22% z opłaty wstępnej i co miesiąc z rat czyli 103.936,96 zł.
W Twoim rozliczeniu musiałabym kwotę wykupu też rozliczyć jako 55.000 x 19,22% a tak jak napisałaś/eś , wiem że wykup to osobna transakcja
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.