Wypłaty od 1.10

Cześć, podsumowując, wynagrodzenia wypłacone od 1.10. (w tym wypłaty za wrzesień do 10.10.) - 1. podatek 17% (chyba, że pracownik złoży oświadczenie to 17,75%) 2. KUP 250,00 podstawowe lub 300,00 podwyższone 3. kwota zmniejszająca podatek - 43,76 ?
Niższy podatek zastosujemy już przy liczeniu zaliczek od dochodu uzyskanego od 1 października br. Tak wynika z art. 6 ust. 1 nowelizacji
1/ 17%
2/ ok
3/ 46,33
3. Dlaczego 46,33? Ulga podatkowa (kwota miesięczna) będzie wynosić 43,76 PLN
Ok, sorki, zle wpisałam
Ulga też się zmieniła, ale na niższą
Ok , ale kup i ulga wchodzą od X czy od 01.01.2020r?
1243954 było na forum
Czyli ulga od 1,1,2020 a kup od wypłat od 1.października , prawda?
Z ustawy
Art. 3. 1. Od dnia 1 października 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. miesięczne koszty uzyskania przychodów wynoszą:
1) 250 zł – w przypadku, o którym mowa w art. 22 ust. 2 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1;
2) 300 zł – w przypadku, o którym mowa w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy zmienianej w art. 1.
Art. 6. 1. Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2019 r.:
1) zamiast stawki 18% stosuje się stawkę 17%;
2) kwota zmniejszająca podatek wynosi 525 zł 12 gr.
2. Na wniosek podatnika przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2019 r. płatnicy, o których mowa w art. 31, art. 33–35 i art. 41 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, zamiast stawki 17% stosują stawkę 17,75%.
Czyli jednak ulga też uległa zmianie...
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 27 (1034) z dnia 20.09.2019 !
Ale kogo ta stawka 17,75% - mogą wszyscy pracownicy czy tylko zatrudniani pod koniec roku?
Z tą stawką chodzi, żeby nie dopłacać podatku w rocznym zeznaniu tak?
A co jeśli pracownik przekroczył próg podatkowy i złożył oświadczenie o wspólnym rozliczeniu z małżonkiem to jaki podatek mam mu naliczać po 1. października: 17%; 17,75%; czy może nadal 18%?
Skoro złożył ośw. do stosowania pierwszego progu to od 1,10 - 17%
A macie gdzieś link do ustawy?
bo ja szukam i nie mogę znaleźć
Tutaj jest
http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/3714_u.htm
Koszty uzyskania od wynagrodzenia za mc.08/2019 wypłacone 09/2019 stosujemy stare .
Przykład : Pracownik w sierpniu złożył oświdczenie że zmienia adres zam. więc to koszty podwyższone może zastosować dopiero przy poborze zaliczek za mc.09/2019
Witajcie, mam pytanie lista płac jest za wrzesień i wypłata (30 września) podatek będzie wpłacony w październiku. Czy stosuję nowe zasady podatku. proszę o podpowiedź.
Nie , liczy się jeszcze 18%
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.