Wzrost płacy minimalnej od 2020

Mam takie pytanko, jeżeli wynagrodzenie brutto wynosi obecnie 2368, a od stycznia 2020 minimalne wynagrodzenie załóżmy będzie wynosić 2600 to czy to wynagrodzenie 2368 również zostanie podwyższone czy nie?
Jeżeli w 2020-najniższa płaca będzie 2600- to NIKT na umowie o pracę z całego etatu NIE będzie mógł dostać mniej
Od 01.01.2020 minimalne będzie 2600,00 więc trzeba będzie podnieść to 2368
W 2020 roku naa pełny etat nie może być wynagrodzenie niższe niż minimalne. Należy wyrównać do minimalnego w tym wypadku 2600,00 zł i aneksować umowę o pracę od 01.01.2020
Pytam, ponieważ kierownik poinformował mnie, że mi nie będzie przysługiwał wzrost wynagrodzenie, bo w tej chwili na umowie nie mam najniższej krajowej, tylko 2368, więc nie należy mi się podwyższenie do 2600...
NO teraz ci się NIE należy, bo najniższa jest 2250 ale od nowego roku
Co ten kierownik opowiada za brednie ??
Tak wiem, że teraz mi się nie należy, bo mam wynagrodzenie powyżej najniższej krajowej, ale rozmawialiśmy o sytuacji od stycznia 2020 i właśnie taką informację otrzymałam, jestem pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej, zatrudnienie na pełen etat.
Jeżeli teraz masz wynagrodz. brutto 2368
a od 2020 (zakładam) minimalna będzie wynosiła 2600 = beda musieli ci uzupełnic wynagrodz. do 2600
NIE słuchaj kierownika
Najciekawsze jest to, że osoba naliczająca wynagrodzenia jest takiego samego zdania, bo również była przy tej rozmowie , więc nie wiem gdzie w razie czego będę mogła szukać pomocy...
Daj spokój - masz czas do stycznia ;)
No tak racja, tylko mnie trochę to zdenerwowało, dlatego drążę temat ;) pozdrawiam i dziękuję :)
Umowę masz na pełny etat?
Tak, umowa na pełen etat
A czy oprócz tego brutto masz jeszcze jakieś inne składniki wynagrodzenia? (premie, dodatki)?
Nie, jest to moje podstawowe wynagrodzenie, nie mam dodatku stażowego, premii, w zeszłym roku dostałam podwyżkę z najniższej krajowej do 2368 zł
No to od 2020 będziesz miała 2600
Dziękuję Wam za pomoc :) życzę miłego dnia, pozdrawiam
Nie warto więcej dyskutować z tym kierownikiem. będzie tak jak piszą dziewczyny.jak wzrośnie minimalna, to będą mieli obowiązek podnieść Ci pensję brutto do wysokości najniższej obowiązującej w roku 2020.
A swoja drogą, jeśli ta pani co nalicza wynagrodzenia mówiła ci to samo co ten kierownik, to mój Boże aż dreszcze przechodzą że takich oczywistych przepisów nie zna. masakra.
Pożyjemy, zobaczymy, jak coś to jeszcze będę odzywać się na forum :) Dzięki wielkie!
Zmienisz prace to dostaniesz jeszcze więcej niż najniższą :D
Kom 21 - gdzie tak dobrze płacą ;)
KsiegowaB coraz częściej mam takie myśli ;)
Najniższa w księgowości ? to chyba tylko w OPS
Szukaj pracy dziewczyno !, nie pracuj z takimi ludźmi niedouczonymi !
A skąd wiesz,czym zajmuje się Nowa11 ?
Jeżeli ma dostęp do do Gofin- forum to chyba nie sprząta ?
Kom 27? NO tak - dzisiaj dostęp do internetu i gofinu mają TYLKO księgowe
Moje drogie nie jestem księgową, a pracownikiem ds. świadczeń, jednak rozliczenia i wykonanie dotacji są w moich obowiązkach ;)
:D
Kom.28 i co ??
Co???????
Rozliczenia i dotacje to tak jak księgowa :)
może nie pisz więcej bo kierownik przeczyta :D
To już uchwalili te 2600 ?
Tak , wczoraj , zobacz w aktualnościach Asystenta
Czy pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej nie dotyczą inne przepisy? np, tak jak nauczycieli?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.