Potierdzenie odbioru(zwrotka) -poczta

Czy na potwierdzeniu odbioru w miejscu na dodatkowe inf. nadawcy mozna wpisać co jest w kopercie?(np. świadectwo pracy)
A po co ?
Można, ja wpisuję np. f-ra korygująca nr...
U nas wpisują w książce pocztowej czego dotyczy koresp.
To też :)
Ja też na zwrotkach piszę co to jest
nie zawsze człowiek pamięta co było wysłane,jak zwrotki wracają po kilku tyg
Też piszę co wysłane.
A ja uważam ze absolutnie nie można na zwrotce umieszczać opisu zawartości listu. Listonosz, pani na poczcie i osoba otrzymująca zwrotkę ( zwrotki są dostarczane jak zwykły list) będą mieć wiedzę co było w liście. A tajemnica korespondencji? Rodo?
Masz rację dlatego u nas wpisują do książki
7

rodo :)
Przecież jeżeli wpiszę nr f-ry, to chyba nie naruszam rodo… nie udostępniam żadnych danych osobowych przecież...

Może raczej nie umieszczać danych i adresu na kopercie, bo... RODO... :D

Przerost formy nad treścią...
Kom 9. To zależy od okoliczności. Sam nr nic nie mówi, ale już z dopiskiem f-ra mówi o transakcjach z dana firma. Czy wszystkie kontakty handlowe są jawne? Myśle ze księgowe i kadrowe wiedza, ze bywają tajemnice. A poza tym wysyłamy nie tylko f-ry ale wiele innych pism - wypowiedzenia, świadectwa pracy. I tu należy rozgraniczyć kiedy można coś napisać a kiedy nie. Zazwyczaj firmy nadają numery korespondencji, wiec taki numer można użyć na zwrotce a nie nazwę dokumentu , który jest w kopercie.
Do komentarza 7 nie na zwrotce piszę, tylko na "potwierdzeniu nadania", czyli na tym egzemplarzu, który zostaje u mnie.
Dokladnie to RODO, to chyba wymyślił ktoś co nie miał co robić. A czy jest ono rzeczywiście stosowane np. przez lekarzy np. w szpitalu? Otóż przychodzi lekarz na salę chorych i głośno mówi przy wszystkich do pacjenta X o jego chorobie, no i? Co osoba Kkk na to? Można? No widocznie tak. W myśle pewnej zasady, która brzmii: "co wolno......"
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.