Kilometrówka do celów vat

Samochód jeździ po mieście rozwożąc jedzenia, czasem zdarza się jakiś wyjazd poza miasto, czy prowadząc kilometrówkę trzeba rozpisywać każdy wyjazd, czy można zliczyć kilometry na koniec każdego dnia?
Do poczytania - art. 86a ust. 6-8
Tak wiem czytałam to ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Wyjazdów w ciągu dnia może być nawet ponad 100 i każdy z osobna mam opisywać? W przeciągu miesiąca nazbiera się tego bardzo dużo
Tak - każdy z osobne musisz rozpisać / łacznie ze stanem licznika po zakończeniu każdego przejazdu
100 wyjazdów w ciągu dnia? Zakładając, że ten samochód jeździ 24 godz. na dobę non stop to by oznaczało 15 minut na wyjazd. Chyba znacznie przesadzasz.
Niestety trzeba to dokładnie opisywać, nie można zbiorczo opisać: np. jazdy po mieście. Tak więc dobrze trzeba to przemyśleć, czy faktycznie aż tyle dodatkowo uda się odliczyć podatku vat, że jest to tego warte. W końcu praca pracownika, który będzie to robił też nie będzie pewnie darmowa.
Ok. dziękuje ale w takim razie muszę poszukać jakiegoś innego rozwiązania bo żaden kierowca nie będzie chciał się bawić w rozpisywanie każdego wyjazdu z osobna.
Niestety tak trzeba by to robić.
No, a inne rozwiązania to:
- zakup samochodu z jednym rzędem siedzeń,
- odliczanie tylko 50% vat.
Kom.5

w takim razie - przyjąć wersję mieszaną
No może z tą 100 trochę przesadziłam ale w godzinach szczytu przyjeżdżają, zabierają jedzenie, jadą, wracają i tak w kółko. Na pewno nie będą wtedy myśleć o tym, że muszą jeszcze dodatkowo wypełniać dla mnie kilometrówki. Auta są wykorzystywane tylko do tego celu
Do tej pory miałam odliczane 50% ale szkoda mi vat-u z leasingu, parkingu, paliwa skoro te auta naprawdę jeżdżą tylko po mieście. Moje główne koszty to właśnie paliwo
Niestety musieliby to robić jeżeli mowa o samochodach z więcej niż jednym rzędem siedzeń. No, ale często wykorzystuje się w takich firmach auta z jednym rzędem siedzeń (z VAT-1) i wtedy nie ma tego problemu.
To
albo ich zdyscyplinujesz
albo sama będzie rozpisywac dokładnie EPP
albo przy kontroli będziesz się tłumaczyc czemu EPP jest prowadzona nierzetelnie
A mam jeszcze jedno pytanie bo wgłębiam się w temat EPP dla celów vat i właśnie wyczytałam "UWAGA: W przypadku, gdy pojazd samochodowy jest udostępniany osobie niebędącej pracownikiem podatnika, ewidencję przebiegu pojazdu wypełnia osoba, która udostępnia pojazd.", czyli jeżeli autem będzie jeździła osoba zatrudniona na zleceniu to jak będę musiała wypełniać kilometrówkę?
Niektórzy montują systemy gps i pobierają wydruki z nich do kilometrówek
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.