Kasa fiskalna w sklepie internetowym

Firma prowadzi sklep internetowy za pośrednictwem Allegro ( sprzedaż wysyłkowa ) dokonała sprzedaży za pomocą Allegro materiału budowlanego dla osoby fiz. nieprowadzącej działaności gospodarczej. Klient dokonał zapłaty za pomocą konta bankowego, ale odebrał towar osobiście . Czy w tym przypadku już mnie to pozbawia z możliwości zwolnienia ze stosowania kasy fiskalnej,bo nie jest to sprzedaż wysyłkowa w tym momencie,ale może moge skorzystać w tej sytuacji ze zwolnienia ze względu na nie przekroczenie limitu obrotu 20 tys ?
A od kiedy jest prowadzona sprzedaż dla osób fiz. nie prow. dział. gosp. i za jaką kwotę dokonano sprzedaży dla takich osób w tym roku?
Od lipca tego roku 1 sprzedaż kwota tak do 100zl , to wtedy proporcjonalnie limit .
Jak to jedna sprzedaż? I to tylko za 100 zł? Czyli w zasadzie nie macie sprzedazy dla osób nie prow. dzial. gosp. i wszystko sprzedajecie dla firm?
Pamiętaj, że do limitu liczysz wszystkie sprzedaże dla osób fiz. nie prow. dział. gosp i rolników ryczałtowych, nawet tych produktów, które były wysłane kurierem, czy za pośrednictwem poczty.
Xyz sklep internetowy ruszył dopiero w czerwcu i jedna była sprzedaż dla osoby fiz. nie prowadzącej działalności gosp.
( tu była zapłata przelewem + paczka inpost) Oprócz tego głównie wcześniej sprzedaż dla firm zagranicznych. A czemu mam liczyć do limitu te wysyłane za pośrednictwem kuriera i poczty też ?
JA to rozumiem jako sprzedaż wysyłkową, która jest zwolniona z kasy ( przy spełnieniu określonych warunkach czyli dostawa za pośrednictwem kuriera, poczty , zapłata przelewem + dokładny adres kupującego itp. żeby można było połączyć transakcję z zapłatą.
Tylko w tej jednej sytuacji, gdzie była zapłata przelewem a odbiór osobisty, to i tak myślisz, że nie tracę od razu zwolnienia z kasy fiskalnej tylko pilnować limit i liczyć do limitu transakcje zapł. przelewem + odbiór osobisty i transakcje tam gdzie był kurier/poczta?
Xyz sklep internetowy ruszył dopiero w czerwcu i jedna była sprzedaż dla osoby fiz. nie prowadzącej działalności gosp.
( tu była zapłata przelewem + paczka inpost) Oprócz tego głównie wcześniej sprzedaż dla firm zagranicznych. A czemu mam liczyć do limitu te wysyłane za pośrednictwem kuriera i poczty też ?
JA to rozumiem jako sprzedaż wysyłkową, która jest zwolniona z kasy ( przy spełnieniu określonych warunkach czyli dostawa za pośrednictwem kuriera, poczty , zapłata przelewem + dokładny adres kupującego itp. żeby można było połączyć transakcję z zapłatą.
Tylko w tej jednej sytuacji, gdzie była zapłata przelewem a odbiór osobisty, to i tak myślisz, że nie tracę od razu zwolnienia z kasy fiskalnej tylko pilnować limit i liczyć do limitu transakcje zapł. przelewem + odbiór osobisty i transakcje tam gdzie był kurier/poczta?
Jeżeli limit nie został przekroczony to nie tracisz. Limit należy liczyc proporcjonalnie. Natomiast po upływie 2 miesięcy od przekroczenia limitu musisz już mieć wszystkie sprzedaże płatne przelewem i wysyłane kurierem. Tak jak pisałem do limitu wliczasz wszystkie sprzedaże dla osób fiz. nieprowadzących dział. również te zwolnione z rejestracji na kasie.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.