Wpłata przedpłaty przez split payment

Otrzymałam na konto vat wpłaconą przedpłatę przez split payment, kontrahent w miejsce nr faktury wpisał słownie
przedpłata.Faktury na przedpłatę wystawiamy dopiero po otrzymaniu przedpłaty. Więc ta wpłata przedpłaty nie powinna być przez split payment. Czy trzeba taką wpłatę oddać kontrahentowi, ? i czy z konta vat, czy z konta podstawowego, czy zostawić to , a tylko poinformować klienta. ? czy są jakieś sankcje dla mnie jako otrzymującej?
Całość wpłynęła na rachunek VAT? Czy część na podstawowy a część na VAT?
Jeśli wpłynęło netto na podstawowy a VAT na rach VAT to ja bym zostawił i wystawił fakturę bez kombinowania

Z rachunku VAT nie oddasz klientowi na pewno bo z niego możesz przelać tylko do US, a w zasadzie z automatu jest obciążenie rachunku VAT i jednoczesne uznanie rachunku podstawowego a dopiero później przelew do US

a swoją drogą dziwi mnie skąd klient miał wasz numer rachunku VAT... :/
> Z rachunku VAT nie oddasz klientowi na pewno bo z niego możesz przelać tylko do US, - nieprawda, nie tylko do US. A zapłaty za fv? Oczywiście, że można oddać z r-ku vat, robiąc również przelew SP, tylko po co? Klient zapłacił kwotę należną, można się zastanawiac na odpowiedzialnościa solidarną za vat.

> a swoją drogą dziwi mnie skąd klient miał wasz numer rachunku VAT... :/ - rany, a po cholere mu nr r-k vat? Przecież klient nie płaci bezpośrednio na r-k vat, tylko na r-k bieżący w komunikacie SP!!!
Ale jak ma zapłacić SP skoro nie ma od niego faktury??? ma zrobić to samo co klient? bezsens
to że tylko do US to skrót myślowy bo wiadomo, że zapłata za fakturę też może zejść z rach VAT tylko najpierw taką fakturę trzeba mieć
w pytaniu jest że otrzymano wpłatę na konto VAT więc nie jest jasno powiedziane czy całość czy tylko część więc stąd moja dygresja
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.