Technicznie- czy pod księgowane PK podpinacie kopie listy płac, deklaracji zus, polis, itd?

Czy księgując Poleceniem księgowania do KH dokumenty które macie innych segregatorach dołączacie ich kopie pod PK? Wszelkie faktury wchodzą z rejestrów Vat. Oprócz tego mam segregator na "Memoriały" czyli wszelkie inne koszty które muszę wprowadzić dodatkowo - listę płac z excela, zleceń, lista świadczeń pracowniczych, naliczenia zus, polisy na samochody, lista rozlizceń międzyokresowych, koszty najmów z umów z osobami fizycznymi na które nie ma rachunku, itd. Dokumenty te (deklaracje, listy, umowy) są w innych segregatorach. Czy robicie ksero tych dokumentów by podpiąć pod dane PK za dany miesiąc? czy może wystarczy zostawić samo PK bez podpinania pod nie dokumentów, bo jak będzie trzeba to się pokaże tamte źródłowe oryginały ? Jak to organizujecie?
Nie podpinamy
NIE
Pod PK podpinam listy i zbiorówki /nie trzymam ich osobno/, tabele RMK, tabele amortyzacji.
Tak jak w kom.3
Nic nie podpinam
Też nic nie podpinam.Odrębne segregatory do wglądu dla kontrolujących.

Kom.3 i 4.-Zastanawiam się czy przy archiwizacji dokumentów za dany rok przerzucacie wszystko i wybieracie np.listy płac ,których okres przechowywania jest inny niż dokumentów księgowych.
No, ale dlaczego chcesz wypinać kopie list płac? To jest kopia dla potrzeb księgowych.
6

Wpinam pod pk kopię np. listy płac. Łatwuej sprawdzić czy jest prswidłowo zaksiehowana na pk widząc podpięty dokument źródłowy - kopię. Oryginał jest w dokumentach płacowych.
Podpinam kopie, zestawienia, wydruki itp. - jak trzeba coś wyjaśnić z PK to od razu można ustalić skąd się wzięły kwoty i czy są poprawne, z samego PK często niewiele wynika,
Podpinam, to załączniki do pk, zamiast list płac podpinam zbiorówki lp za dany m-c
Bez podpinania wszystko moge sprawdzić, nigdy nie było z tym problemu, na PK mam odpowiednią adnotacje, pod jakim nr dany dokument się znajduje w danym rejestrze
Jak masz proste koszty to tak, ja wolę mieć załączniki, tu nie chodzi o proste RMK, dla sprawdzenia przez biegłą, dla siebie samej za rok - też
Nie mam problemu z biegłą i dokumentami, a firma duża
Dfg super że tak masz, a każdy ma inaczej, czasem warto poczytać
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.