Kwota VAT

Faktura zakupu z maja 2019 została wystawiona netto- 1200,00 VAT- 96,00(8%) , brutto - 1296,00 (dostała do firmy 11.06.2019r)
zaksięgowana została w maju 2019r. : netto-1200,00, VAT-276,00(23%), brutto 1296,00. - VAT do rozliczenia w czerwcu 2019r.
Miesiąc maj jest zamknięty. Jak to skorygować w JPK?
To kiedy otrzymałaś tę fak.zakupu ? 11.06 ?
Tak w czerwcu czyli do deklaracji i JPK w czerwcu, ale jak to skorygować w JPK?
Już wysłane JPK i VAT-7 za czerwiec, ze chcesz korygować?
Nie jeszcze nie wysłane. Nie wiem czy jak wpiszę ten numer faktury który już jest z błędnym VAT wyminusuje i wprowadzę dobry VAT to będzie dobrze zrobione. Nie ma przecież możliwości ingerencji w JPK to jest robione z rejestrów.
Ale zaraz...
otzrymałaś fakturę w czerwcu a odliczyłaś VAt w deklarcji VAT-7 za maj i wykazłąs tę fakturę w JPK za maj? i w dodatku w nieprawidłowej wysokości? (że 23% zamiast 8%)

A może jednak dostałaś fakturę korygująca ?
Otrzymałam fakturę w czerwcu, ale dotyczyła kosztów maja dlatego jest naniesiona w maju tylko VAT do czerwca. Nie mam technicznej możliwości po zamknięciu księgować do maja i nanosić tam poprawki. VAT odliczyć chcę deklarcji VAT-7 za czerwiec (bo tak dostałam fakturę) w JPK wykaże za czerwiec jak na razie mam z błędną kwotą i stawką VAT ?
Dochodowy zamknięty ale przecież do rejestru VAT wprowadzasz dopiero DO CZERWCA a czerwca nie masz zamkniętego

nie wiem na jakim programie pracujesz, ale przecież nie może być tak, że nie da się zmieniać zapisów w rejestrze w miesiącu, który właśnie rozliczasz

dochodowy i VAT rozlicza się osobno więc musisz mieć możliwość edycji

swoją drogą zamkniętych miesięcy również, bo przecież zdarzają się korekty
Ja tez nie rozumiem jak ktoś pisze ze ma zamknięty miesiąc
A co chcesz nanosić do maja ? jak w maju tylko pdof
vat odliczasz w czerwcu więc do rej.vat w czerwcu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.