Mam faktury zagraniczne zaksięgować , jak odróżnić czy to wnt czy import usług ??

Nie znam języka. One nie są przetłumaczone.
Płakać mi się chce jak mam to ogarnąć ? mam ich chyba 50
jak wy to robicie w BR ??
Kto zamawiał towar? Niech opisze na rewersie f-ry za co dana f-ra jest oraz czy jest poprawna merytorycznie (ilość, cena itd.)
Translatorem można się jeszcze wspomóc - ostatecznie.
Kom 1 w BR to tak nie działa.
Byłam na rozmowie o pracę i powiedziano mi,że tak to u nich wygląda.
Próbuje jakoś ugryź ten temat , ale nie mam pomysłu.

Dlatego pytam jak wy sobie dajecie radę w BR w tym temacie ?
Opis merytoryczny przez osobę ,która wie co firma kupiła.
Akurat nie pracuję w br.

Chyba pozostaje tel. do klienta i uświadomienie, że wróżką nie jesteś.
Jeżeli chce mieć prawidłowo rozliczone dokumenty to musi się wysilić i przynajmniej minimum umieścić w opisie f-ry..
Czasem mam odczucie ,że praca w BR jest za karę.

bez urazy , albo , na pewno ja się do tego nie naddaję
Napewno trzeba mieć wybitną wiedzę
A dlaczego nie pytasz klienta za co są te faktury ?
Kom 7 powiedziano mi ,że prawdziwa księgowa musi takie rzeczy wiedzieć .
Bo to samodzielne stanowisko, wiec trzeba samemu dać sobie radę
Trochę przeginają w tym biurze, skoro nie znasz języka to niby skąd możesz wiedzieć.
No, ale z drugiej strony jak poszłaś na samodzielne stanowisko, to chyba mogłaś się spodziewać różnych sytuacji.
Też pracuję w BR. Bez przesady. Samodzielne stanowisko OK. Mam mieć wiedzę jak to poksięgować. Czasem na polskich fakturach są takie pozycje, że muszę pytać klienta. Zagraniczne powinien opisać, a jak to problem to przetłumaczyć. Tym bardziej że trafiają się w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim..... Jesteś księgową, nie lingwistą. Jak w kom. 7- zapytać klienta. Oczywiście o treść faktury, a nie jak księgować.
Popieram
Wydaje mi sie to niedorzeczne, 9 lat "kariery w renomowanym br", kazda umowa zawarta z klientem przewiduje opis dokumentu pod rygorem niezaksiegowania, bez znaczenia polski dok czy zagraniczny, trzeba tylko wymagać. tak samo us wymaga tłumaczenia z poswiadczeniem przez klienta, kto odpowiada za treśc dok - nigdy ksiegowy,
pozdrawiam
Ps a co zrobisz jak dostaniesz fakturę z "domkami" czytaj chiński :)
Powiem więcej według ustawy nie możesz księgować faktur bez ich opisu przez przedsiębiorcę- radzę dzwonić do klienta i zrobić notatkę- tylko wtedy nikt nie zarzuci Ci nierzetelności.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.