Umorzenie egzekucji z wynagrodzenia

Cześć wszystkim

Pracuję w Państwowej firmie i mam problem, na który nie znalazłem do tej pory podstawy prawnej.
Pracownik miał egzekucje z wynagrodzenia za pracę (alimenty) w dniu 10 czerwca wpłynęło zawiadomienie o umorzeniu egzekucji.
12.06 - Pracownik wystąpił o wydanie zaświadczenia o dochodach na druku bankowym o kredyt mieszkaniowy.
Co mam wpisać w rubryce średnio miesięczne wynagrodzenie JEST/NIE JEST obciążone tytułami egzekucyjnymi.
Szef twierdzi że jeżeli nie ma paragrafu to bezpieczniej będzie wpisać obciążony, a pracownik twierdzi że pójdzie z tym do sądu,
i stoję rozkrokiem
Skoro jest to umorzone to wynagrodzenie nie jest obciążone tytułem egz.
"jeżeli nie ma paragrafu to bezpieczniej będzie wpisać obciążony" - Jakiego paragrafu nie ma i dlaczego ma to być bezpieczniejsze, w końcu faktycznie pracownik na drodze cywilnej może żądać naprawienia szkody jaka wyniknie z podania nie prawdy na zaświadczeniu? Tym bardziej, że chcecie to zrobić jak rozumiem świadomie.
O ile pamiętam z innego postu, to szef wymaga podania paragrafu, że przy umorzeniu egzekucji wynagrodzenie już nie jest obciążone :)
No to może warto uświadomić szefa, że np. jeżeli pracownik wpłacił zadatek i bank odmówi udzielenia kredytu z powodu tego zapisu w zaśw. o zajęciu wynagr. i zadatek przepadnie, to pracodawcę to uderzy po kieszeni, bo nie sądzę, aby pracownik to darował?
Wtedy może, aż tak ważny nie będzie paragraf tylko wystarczy dla niego sam urzędowy dokument jaki jak rozumiem wpłynął do pracodawcy.
Właśnie w tym jest problem wpłacił zadatku 20 tys. i 8 za pośrednika i na pewno nie odpuści, no ale w zaświadczeniu jest mowa o średniomiesięcznym dochodzie za ostatnie trzy lub sześć miesięcy nie mówiąc o dwunastu miesiącach, czy zajęcie w tamtym okresie nie ma wpływu na teraźniejsze zaświadczenie. Dokument wpłynął do zakładu pracy od komornika kilka dni przed złozeniem przez pracownika druków bankowych. Szef chce żeby przekreslić na druku bankowym słowo jest na było lub zakreślić rubrykę że jest obciążone ale opisać na odwrocie że wpłyneło umorzenie egzekucji i dalsze dochody bedą nieobciążone. Z rozmowy z pracownikiem wynika że analityk w banku ma system zero jedynkowy albo jest albo nie, a kreslenie i przerabianie druku bankowego kończy się odrzuceniem zaświadczenia.
Czy jest przepis mówiący o obowiązku trzymania przez pracodawcę kopii wydawanych zaświadczeń, jeżeli takie są wykonywane za podpisem pracownika podczas odbioru to jaki jest okres przechowywania lub procedury niszczenia.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.