Zwolnieni z pit pracownik 26 lat

Czy wiecie może czy jeżeli pracownica w sierpniu kończy 26 lat (urodzona 1993 r.) to do końca roku ma prawo korzystać ze zwolnienia z pit czy w ogóle jej to nie obejmie?
Tylko do dnia ukończenia 26 lat
Masz może link do tej ustawy ?
Https://wpolityce.pl/gospodarka/452264-podatnicy-do-26-roku-zycia-beda-zwolnieni-z-pit
Https://www.wprost.pl/podatki/10228387/zerowy-pit-dla-mlodych-wejdzie-w-zycie-premier-podpisal-rozporzadzenie.html
Legislacja(.)rcl(.)gov(.)pl/docs//2/12321981/12599962/dokument402327(.)pdf
projekt trafił do sejmu
Czy dobrze rozumiem, jak pracownik nie złoży oświadczenia ,że jego dochody korzystają ze zwolnienia to na liście płac normalnie liczę mu podatek a on w zeznaniu za 2019 skorzysta z ulgi ?
Malwina , jak się zalogujesz to będziesz mogła wrzucać linki
Kom. 6 - tak, normalnie
rozliczy sobie w zeznaniu rocznym
A z tym oświadczeniem to nie będzie odwrotnie?
Jak złoży oświadczenie, to będzie się dopiero wtedy pobierać zaliczki?
Ja zrozumiałam, że od sierpnia 2019 składa oświadczenie, żeby nie pobierać zaliczki,jak nie złoży to ulga w rozliczeniu rocznym , natomiast od 2020 odwrotnie musi złożyć oświadczenie, żeby mu pobierano zaliczkę i wtedy skorzysta z ulgi w rozliczeniu rocznym, albo coś pokręciłam :(
Płatnik nie będzie mieć obowiązku obliczania i pobierania zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia), jeżeli młody podatnik złoży mu oświadczenie, że jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia od PIT.

Podatnicy, którzy nie złożą takiego oświadczenia, zwrot podatku z tytułu ulgi otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 r.
Macie rację. Skupiłam się i i mniej więcej rozszyfrowałam te oświadczenia i wnioski :)
Dziewczyny, nie naliczam płac, ale lubię wiedzieć :-)
więc pytanie:
tak łopatologicznie: zarabia 3000 brutto, 15-go kończy 26 lat, ma stałe wynagrodzenie, to do 15-go za 1500 nie naliczam, po 15-tym za 1500 naliczam?
nie znalazłam w ustawie informacji czy to jest od dnia urodzin czy od następnego miesiąca

najprościej dla wszystkich chyba by było, jakby człowiek mógł rozliczać w zeznaniu rocznym i tyle, bonus jako zwrot
Malwina, naliczasz, chyba, że złoży oświadczenie w lipcu i chce żebyś nie naliczała.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.