Czy ktoś rozliczył fakturę w systemie moss

Otrzymaliśmy fakturę za usł elektroniczną rozliczaną w systemie moss, faktura NIP z Cypru a polski vat 23%,
jak to rozliczyć od strony nabywcy czyli mojej, czy w rejestrze zakupu wpisujemy nip z Cypru? (zaznaczam, że mamy tylko krajówkę i nie wiem czy to będzie dobrze?)
To jest import usług. Podaliście sprzedawcy was nip UE?
To nie jest import usług, zgodnie z przepisami od stycznia tego roku
>2 a jakie to przepisy się zmieniły w 2019 w tym zakresie ?
2> właśnie, też nic nie wiem o żadnych zmianach
Od 1 stycznia 2019 r. ustawodawca zdecydował się na obszerną nowelizację treści art. 28k ustawy. Od tej daty obowiązują nowe ustępy 2–6 tego artykułu. tylko mi chodzi rozliczenie od nabywcy
Tylko, że to nie jest usł. z art. 28k, bo wy jesteście firmą czyli podatnikiem a nie niepodantikiem, wiec was obowiązuje art. 28b

To jest import usług. Jeśli nie podaliście waszego nip ue sprzedawcy, to potraktował was jak niepodatnika i dlatego usł. elektroniczną rozliczyli w MOSS i naliczyli podatek krajowy. Gdybyście podali, to dostalibyście fv bez vat, od której jesteście obowiązani rozliczyć vat.
W takim wypadku import usług rozlicz się od kwoty brutto.
Faktycznie art.28k się rozrósł od 01.01.2019 , dzięki za info bo nie zauważyłam :))

tylko że art.28k dotyczy świadczenia usług na rzecz niepodatników a Ty jak sądzą jesteś podatnikiem/firmą czyli art.28b i import usług
Aaa teraz lamka świeci, jeżeli nie mamy nip eu to jak to wprowadzić
Rozliczyc import usług
I zarej.sie do vat-ue
Dziękuję
5> faktycznie. Mnie nie dotyczy 28k, to nawet nie zauważyłam :)
Czy przy incydentalnej jeszcze pomyłkowej sytuacji trzeba koniecznie rejestrować vat eu, czy nie można jakoś inaczej
>14
art.97.3 ustawy vat
sama rejestracja do vat-ue jest bezbolesna :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.