Wynagrodzenie za 1 dzień?

Pracownica do 17 maja na chorobowym (jest zwolnienie chorobowe_ wyplata zasilku) W szpitalu od 17 maja (bez zaświadczenia lekarskiego). Urodzila 19 maja. Jak postapic przy naliczeniu wynagrodzenia majowego. Zasilek chorobowy do 17-go i zasilek macierzyński od 18-go, czy moze za ten 1 dzień tj. 18 maja naliczyc wyn. za prace 1/30 pl.zasadniczej miesiecznej, chociaz nie przepracowala ani jednego dnia w maju.
A jak pracownica usprawiedliwiła ten dzień nieobecności? Jakiś dokument dostarczyła?
No właśnie....brak informacji....ani ze szpitala... ani od niej.... Wydawaloby się, ze najlepiej by zawnioskowala o urlop macierzynski od 18 maja.
No to dziwne, że pracownica tym się nie interesuje bo mamy już 9 czerwca. No jeżeli nie usprawiedliwiła nieobecności, to byłoby to NN.
Mysle, że moze to wynikac z faktu, ze ten dzień bez pokrycia to sobota...
No jeżeli to dzień wolny u Was do tak go traktujesz. Wynagrodzenie za ten dzień się pracownicy nie należy.
Czyli pracownica moze zawnioskowac o udzielenie urlopu macierzynskiego od 18 maja
Próbujesz przedobrzyć :-).
Jak rozumiem pracownica się z Tobą nie skontaktowała w sprawie tego jednego dnia i wniosku o wcześniejszy macierzyński nie złożyła. Zresztą może faktycznie jej nie zależeć, aby ten urlop wcześniej rozpocząć, bo w końcu ten urlop mac. za ten jeden dzień przecież jej nie przepadnie.
Dziękuję wszystkim za pomoc i uwagi. Myślę, że ona też pomocy potrzebuje. Jutro ma byc w pracy.
Wydaje mi się, że tutaj pomoc potrzebna nie jest i bezsensu, aby brała na ten dzień urlop mac., bo może go wykorzystać po porodzie czyli o jeden dzień więcej spędzić z dzieckiem.
W zasadzie najlepiej, aby zażądała na ten dzień wystawienia przez szpital zwolnienia lekarskiego (ma takie prawo nawet teraz), ale znając życie, pewnie to sobie odpuści.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.