PIT-39??

Zakup mieszkania w 2015r 174tyś (kredyt+śr.własne) w 2018 sprzedaż za 210 tyś(spłacono kredyt+reszta została)pit-39 nie zlożono za 2018rczy tracę ulgę?
Czy dobrze myslę ze bedzie 210tyś-174tyś(+pcc i opłaty sądowe i notariale)-dochód 36tyś poz. 25 36tyś nie ma znaczenia ze byl wziety kredyt na zakup i spłacony przy sprzedaży??
Spłata kredytu zaciągniętego na sprzedawane mieszkanie - a piszesz, ze z uzyskanej kasy spłacono kredyt

- NIE JEST tutaj niestety wydatkiem "na własne cele mieszkaniowe"

jeśli nie zamierzasz wydać nic na własne cele mieszkaniowe - czyli np. zakup nowego mieszkania, remont, budowę itd. - poszukaj co jest...
to tutaj żadnej ulgi nie ma i nie było, nawet jeśli byś złożył PIT-39 w terminie

zakładając więc, że nic nie wydasz na własne cele mieszkaniowe (jak pisałam spłata tamtego kredytu takim celem nie jest)

to w PIT-39 będzie

poz.20 = 210tys.
poz.21 = 174tyś(+pcc i opłaty sądowe i notariale)
poz.23 = poz.20 - poz.21

poz.25 = 0,00

poz.26 = poz.23

i wyjdzie podatek do zapłacenia
PIT-39 złóż jak najszybciej - koniecznie łącznie z czynnym żalem!
Nie pisałam wszystkiego ale w marcu 2019 kupiono dom za 160tyś
Czyli pit39 za 2018 wypełaniam ze zwolnieniem z czynnym zalem tak jak pisałam wyżej
I jeszcze brakuje mi 50 tyś wydatków w 2019 i 2020 żeby nic nie płacić
I to wszytko co zamierzasz wydać? czy coś jeszcze? - masz czas do końca 2020 rok

bo zeby nie było w ogóle podatku to musisz mieć pokrycie na cale 210 tys.

jesli wydasz mniej to dochód zwolniony trzeba odpowiednio proporcjonalnie ustalić
i coś tam do opodatkowania zostanie

tu masz broszurę do PIT-39
tma jest wzór na dochó zwolniony gdy nie cały przychód wydany na cele miszkaniowe

https://www.podatki.gov.pl/media/3256/broszura-informacyjna-pit-39-za-2018.pdf
Spłaty kredytu nie chce ujmować jako wydatków na cele mieszkaniowe
Razem pisałyśmy :))
Bedzie wydatkowane bo na ten zakup został wziety następny kredyt i bedzie remont domu
Kredyty nie mają nic tutaj do tego??jesli nie zamierzam ujmować tych spłat w kup?/ Kobieta w US jakies niestworzone rzeczy wyczyniała z tymi kredytami?? juz zgupiałam??
Spłaty kredytów nie są kosztem uzyskania przychodu

jedynie w przypadku uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości można uznać spłatę jakiegoś kredytu za wydatek na własne cele mieszkaniowe - przy czym nie może to być kredyt zaciągnięty na kupno sprzedanego mieszkania

inny kredyt np. opisany poniżej mógłby być spłacony z tych pieniędzy i to by był wydatek na własne cele mieszkaniowe
opis
załóżmy, ze kupiłaś dom zanim sprzedałaś mieszkanie; kupiłaś go na kredyt
teraz sprzedajesz mieszkanie i uzyskanymi pieniędzmi spłacasz kredyt - taka spłata jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe - przy założeniu że Ty zamieszkałaś w tym domu:)
O to mi chodziło o uznanie spłaty kredytu za wydatek na cele mieszkaniowe:) Dzięki za wytłumaczenie już wszystko rozumiem:))
Oj, oj, oj!!!!
przeczytałam swoją wypowiedź jeszce raz i Twój komentarz... i mam wątpliwości czy się dobrze zrozumiałyśmy

doprecyzuję

załóżmy, ze kupiłaś dom zanim sprzedałaś mieszkanie; kupiłaś TEN DOM na kredyt
teraz sprzedajesz mieszkanie i uzyskanymi pieniędzmi spłacasz kredyt ZACIĄGNIĘTY NA DOM - taka spłata jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe - przy założeniu że Ty zamieszkałaś w tym domu:)
Ja mam sprzedaż mieszkania i ze sprzedaży tego mieszkania spłacony kredyt na jego zakup a później kupno domu i również wzięty nowy kredyt na jego zakup
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.