Myjnia ciśnieniowa (bezdotykowa) a kasa fiskalna

Warsztat poza naprawą samochodów ma też myjnię bezdotykową, klienci wrzucają bilon bądź płacą bezgotówkowo, myjnia ma zainstalowane terminalne płatnicze. Wiem, że nie muszą tego ewidencjonować na kasie ale i tak już kasę mają a ewidencję trzeba i tak prowadzić więc chcą tą sprzedaż ewidencjonować na kasie, pytanie jak często opróżniać automaty wrzutowe i nabijać ten bilon na kasę? Przepisy chyba tego nie regulują? I czy płatności bezgotówkowe przez terminal również nabijać na kasę?
"często opróżniać automaty wrzutowe i nabijać ten bilon na kasę?" - Przecież paragon wydaje się nabywcy, tak więc co to za pomysł ze zbiorczą rejestracją na kasie? Przepisy tego nie regulują, bo nie ma takiej opcji, aby sprzedaż zbiorczo rejestrować na kasie fisk.
TO JAKIE JEST WYJŚCIE ? Jaką prowadzić ewidencję aby to było zgodne z przepisami i aby to wykazać w JPK? Podpięłam się pod tą dyskusję bo będę miała też ten problem w przyszłości?
CZYNNOŚCI ZWOLNIONE Z OBOWIĄZKU EWIDENCJONOWANIA
40 Usługi świadczone przy użyciu urządzeń, w tym wydających bilety, obsługiwanych przez klienta, które również w systemie bezobsługowym przyjmują należność w:
1) bilonie lub banknotach, lub
2) innej formie (bezgotówkowej), jeżeli z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła

Tak wiec tej sprzedaży w ogóle nie masz obowiązku ewidencjonować na kasie. Możesz to inaczej zorganizować technicznie. No ale na pewno nie będzie prawidłowo, jeżeli będziesz ją zbiorczo rejestrować na kasie fisk.
To może raz w m-cu fakturę wewnętrzną tak, żeby to weszło automatem do JPK
W fakt.wew.ująć jako utarg za m-c i wteddy ująć utarg brutto z wyliczonym vatem metodą od ceny brutto.
To, że nie ma obowiązku rejestracji tej sprzedaży na kasie nie znaczy, że nie można tego robić. Tak samo jako ze sprzedażą dla firm, nie trzeba jej przepuszczać przez kasę ale nie będzie błędem jeżeli podatnik tak zrobi, US-y akceptują takie rozwiązanie. Moim zdaniem sytuacja jest podobna, jeżeli jest obowiązek wydania paragonu to go wydajemy, jeżeli dobrowolnie nabijamy na kasę to i wydanie paragonu nie będzie obowiązkowe. Nie mam problemu z tym zwolnieniem, mam problem z prawidłowym ujmowaniem tej sprzedaży bo piszą o ewidencji, kasa może przecież być taką ewidencją. Albo ewentualnie jak w kom.5, wystawić jedną zbiorczą fakturę, nabywca jako "sprzedaż bezrachunkowa", policzyć w stu podatek i tyle. Tylko pamiętać o płatnościach bezgotówkowych na przełomie miesięcy.
No chyba nie wystawiasz dla firm zbiorczych paragonów? Jednego dla wielu firm?
Tak samo nie rejestruje się na kasie zbiorczo sprzedaży dla osób fiz. nie prow. dział. gosp.

Natomiast technicznie moim zdaniem może być prawidłowym np. sporządzanie protokołów z których będzie wynikać wartość sprzedaży i taki protokół będzie mógł być wykazany w jpk. Jak często powinno się sporządzać taki protokół? Pewnie za każdym razem jak jest wyciągana gotówka z automatu lub w inny sposób dokonywany z nich odczyt.
Można dodatkowo wystawiać fakt. wewn. Pytanie czy warto tworzyć dodatkową "papierologię"?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.