Umowa od 01.05.2019

Zatrudniamy pracownika któremu zależy, żeby miał umowę od 01.05.2019 (by zachować ciągłość z poprzednim zatrudnieniem). Biuro nasze w dniu 02.05.2019 jest zamknięte i wszyscy biorą urlop. Czy nowy pracownik (nie pierwsza praca) może mieć umowę od 01.05.2019 i od razu urlop na 02.05.2019, a dopiero 06.05.2019 szkolenie BHP itp?
Umowa od 1.05, data rozpoczęcia pracy 06.05
Ale data rozpoczęcia pracy skutkuje zgłoszeniem do ubezpieczeń właśnie z taką datą a ja tak nie chcę, chcę żeby był 01.05.2019
KOM 1-błędny

data zawarcia np 30.04.19, od 01.05.19 do , termin rozpoczęcia pracy 01.05.19
Zgłoszenie do ZUS od 01.05.19
Urlop chyba może wziąć, tyle, że nie wiem jak się ma sprawa z tymi BHP itp, ale chyba można tak
https://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,2,525,164045,urlop-od-pierwszego-dnia-zatrudnienia.html
Urlop=może
Przeszkolisz go 6.05.
W zasadzie BHP trzeba wykonać przed dopuszczeniem do pracy, a tu zacznie tak naprawdę od 06.05.2019. Także pozostałe oświadczenia i dokumenty też dam 06.05.2019 i chyba będzie ok:)
Ok, TYLKO umowę niech podpisze z datą 30.04.19
Tak tak, tak właśnie zrobimy, zawarta 30.04.2019, rozpoczęcia 01.05.2019, urlop na 02.05.2019 a szkolenia i reszta 06.05. Dziękuję bardzo:)
Komentarz XX jest całkowicie błędny!
Możesz zawrzeć umowę od 01.05. Przeszkolić przed przystąpieniem do pracy czyli 06. Urlop też może być 02.05.
Proponuję tylko gdzieś do okładki akt przykleić karteczkę- dlaczego późne szkolenie , pamięć bywa zawodna
Dokładnie, dobry pomysł:) Dziękuję
Ale z drugiej strony ciągłość pracy nie jest już do niczego potrzebna
Ale uparł się;)
I z głupiałam, nie wiedziałam co odpowiedzieć:)
I z głupiałam, nie wiedziałam co odpowiedzieć:)
Jak mu już obiecałaś ;) to zrób jak w kom wyżej
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.