Zadatek na samochód a VAT

Zapłaciłem 28.02.2019 zadatek na zamówiony samochód osobowy Fiat Panda van. Otrzymałem fakturę na zadatek z taką samą datą. Samochód będzie miał jeden rząd siedzeń i część ładunkową, żeby spełniał warunki do pełnego odliczenia VAT. Samochód i faktura będzie za 2 miesiące. Ile VATu mogę odliczyć od faktury na zadatek? KIS twierdzi że 50% bo nie mam na dzień złożenia deklaracji VAT dodatkowego badania technicznego, a drugą połowę VATu będę mógł odliczyć jak będę miał dodatkowe badanie techniczne. Ktoś może pomóc w tym temacie?
KIS dobrze twierdzi.
A tą drugą część Vatu mogę odliczyć z jakiego paragrafu, bo nie mogę znaleźć tego w ustawie?
Na fakturę z zadatkiem dealer wystawi Ci korektę - vat 50% skorygujesz do zera.

Na całośc kwoty wstępnej będziesz miał fakturę od leasingodawcy i wtedy odliczysz 100%
To nie jest leasing tylko zakup za pieniądze i późniejsza amortyzacja w firmie
Zadatek nie jest kosztem więc teraz odliczasz tylko z tej faktury 50% VAT

Jak będzie faktura końcowa wtedy będzie amortyzacja + pełne odliczenie VAT
A nie mogę tej faktury na zadatek przesunąć na kolejne miesiące, czy musi być w lutym odliczony VAT?
Na odliczenie VAT masz miesiąc otrzymania lub 2 kolejne okresy rozliczeniowe czyli spokojnie możesz przesunąc
A Pani z KIS twierdzi że nie mogę tego przesunąć tylko muszę odliczyć VAT w lutym
"muszę odliczyć VAT w lutym" - a jaki przepis mówi, że jest OBOWIĄZEK odliczania VAT???
"muszę odliczyć VAT w lutym" - a jaki przepis mówi, że jest OBOWIĄZEK odliczania VAT???
Jeżeli nie chcesz to nie musisz w ogóle odliczać tego vatu i księgować tej fakt. do ewidencji vat. W takim wypadku fakt. kor. też nie księgujesz do ewidencji vat.
No, ale jeżeli chcesz skorzystać z odliczenia, to jak w kom. 7.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.