Jak przeksięgowac PDOP z konta 870

Pełna księgowosc. wyniik finansowy na koncie 860 się zgadza , ale na koncie 870 (PDOP) widnieje mi kwota ze wszystkich 12 miesiecy za podatek doch CIT. Na koncie 220- podate dochodowy od osób prawnych mam prawidłową kwote do zaplaty za miesiac 12/2018. Jak z tego konta 870 przeksiegowac i gdzie zeby zniknęła ta kwota?
Konto 870 powinno być przeksiegowane na wynik finansowy
PDOOP przenosisz na wynik WN 860/ MA 870
Super dziekuje slicznie za pomooc pozdrawiam cieplo :)
:)
KOCHANE ale teraz nie bedzie mi się zgadzał wynik finansowy z kwotą w CIT8 dochodu na koniec roku 2018 . ??
Przecież w CIT-8 masz ujęty dochód do opodatkowania, a wynik finansowy pokazujesz w RZiS. To są różne kategorie.
Przepraszam ze tak męczę ale jestem laikiem w tych sprawacch :( czyli jesli w ksiegach wynik finansowy bedzie np 5000,00 a w CIT8 wyjdzie 12000 to tak ma zostac tak?
i na pozdstawie tylko CIT8 robimy Rzis , a bilansie w rubryce Zysk - wpisujemy tez kwote z CIT8 tak?
a wynik finsowy i tak kwota 5000,00 bedzie w styczniu przeksiegowana na konto 820 rozli wyniku tak?
A nie musi się zgadzac RZiS z kwotą w bilansie w rubryce "zysk/strata" oraz z kwotą w CIT8?
Napisze po krótce jak to zrobilam: na koncie 220 caly rok ksiegowalam wplaty za CIT, urosła kwota a nie bilansowala sie ona z deklaracjami (same wplaty widnialy na koncie 220) i teraz nie wiedzialam jak to zrobic by na 220 zostala tylko ostatnia kwota za grudzien 2018 podatek do zaplaty i przeksiegowalam z 220 na 870 wszystkie kwoty jakie byly na deklaracjach z calego roku
no i wisi mi teraz na 870 kwota podatku za wszystkie miesiace a na 220 prawidlowa kwota do zaplaty za podatek zza12//2018
i teraz mam ta kwote z 870 przeksiegowac na 860?
to wyjdzie mi zupelnie inna kwota niz w CIT8 i RziS
"i na pozdstawie tylko CIT8 robimy Rzis" - nie, RZiS robimy na podstawie sald w księgach.
Zeznanie CIT-8 to inna para kaloszy, przecież do CIT wyłączasz koszty niestanowiące kup i ewentualnie przychody niepodatkowe. CIT-8 ty robiłaś ?

Kom. 9 - w kom. 2 masz podane księgowanie i tak masz zrobić.
Dlaczego ciągle piszesz o innej kwocie dochodu w CIT-8 i w RZiS ? Weź poczytaj trochę na ten temat, bo masz słabe pojęcie o tym. Zresztą sama napisałaś, że jesteś laikiem w tych sprawach. Dlaczego zatem tym się zajmujesz ?
Nie musisz mnie obrazac - a ty od razu wskoczylas do firmy i ksiegowalas z pełną wiedzą?
Powiesz mi chociaz w jakiej pozycji w RZiS ksieguje sie ten dochód przeksiegowany z konta 870 na wynik finansowy? w jakiej pozycji w RZiS bo z tego co wiem to RZiS zawiera pozycje z 4... i 7... tylko
Juz wiem - w RZiS w pozycji podatek doch wpisuje ta kwote z wyniku finansowego, a w informacji dodatkowej do spr fin tez tą kwote wpisuję obliczając tam dochód?
Według jakiego załącznika do ustawy o rachunkowości sporządzasz sprawozdanie finansowe / 1 czy 4 czy 5 /
"w jakiej pozycji w RZiS ksieguje sie ten dochód przeksiegowany z konta 870 na wynik finansowy?" - konto 870 to jest podatek dochodowy, a nie dochód.
Mam wrażenie że identyfikujesz zysk bilansowy(rzis) z zyskiem podatkowym(cit-8) a to tak nie działa ;)
przecież masz nkup i przychody niepodatkowe wynikające z uopdp czyli Uor nie jest tożsame z uopdp
Kom. 11 - nie miałam zamiaru cię obrażać, sama napisałaś, że jesteś laikiem.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.