Zagubiona fa odwr.obciążenie

Człoweik przyniósł do księgowania fa zakupu z odwrotnym obciążeniem wystawiona w marcu 2018r. Otrzymał ją ponoć w maju a do ksiegowania przyniósł teraz w styczniu. Rozlicza się kwartalnie. Skorygowałam VAT należny w I kw. VAT-7K a co z podatkiem naliczonym? Minęło 3 m-ce więc nie mogę ująć w I kwartale. Mogę zrobić korektę za II albo III lub IV kwartał (dwa kolejne od daty otrzymania faktury) na ogólnych zasadach? Czy przepadło?
Naliczony możesz rozliczyć w deklaracji, dla której w tej chwili nie upłynął jeszcze termin na złożenie

czyli teraz już za I kw. 2019
A nie kłóci sie to z zasada ogólną - tj. odl w okresie otrzymania faktury albo w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych? Styczeń byłby juz w trzecim kolejnym okresie
Wiem, ze jest wyrok WSA w Krakowie z 29.09.2017 I SA/Kr 709/17, który jednak przyznaje prawo do odliczenia VAT w tym samym okresie, ale wiem że US nie bardzo respektują wyroki, nie chcę narazać człowieka na spór. A jakos nie pasuje mi odliczenie w deklaracji za bieżący okres po takim czasie od otrzymania faktury.
Rena a może do ustawy VAT byś zajrzała?

tam akurat kwestia rozliczenia o.o. jest wpisana bez potrzeby dodatkowych interpretacji...

VAT naliczony przy o.o. rządzi się innymi prawami niż "zwykły"

ogólnie rzecz biorąc - data otrzymania faktury nie ma znaczenia, ważne jest kiedy wykazujesz w deklaracji


transakcja tutaj była w marcu
faktura otrzymana w maju

rozliczenie

gdybyś rozliczała w korekcie marca robiąc tę korektę nie później niż 30.06.2018 to wtedy VAT należny i naliczony też! wykazujesz w korekcie marca
natomiast jak teraz w styczniu 2019 korygujesz marzec 2018 to tylko nalezny musisz wykazać, natomiast naliczonego już nie możesz bo minęło ponad 3 miesiące od końca marca
Zajrzałam, dlatego piszę o 3 m-cach. A pytam, bo 1/ przeczytałam wyrok 2/ zastanawiam sie czy po takim czasie nie ma jednak ograniczeń np czy po 5,6 czy 10 latach nadal moge odliczyc taki podatek?
Niby art. 86 pkt.10i nie mówi o ograniczeniach, ale zapytać nie wadzi.
Rena jeszcze raz powtarzam, o.o. to inna bajka

nie ma że miesiąc otrzymania plus 2...
tego w ogóle się tutaj nie stosuje

a co do kom.5

jeśli będziesz robić korektę okresu, w którym była sprzedaż to i naliczony będzie można w bieżącej deklaracji
to w sumie nie ma ograniczenia czasowego w tym względzie
przy czym korektę można zrobić aż do przedawnienia danego okresu...
Rozumiem, że moge uwzglednic naliczony i po 10 latach, bylebym mogła udowodnić że w rozliczeniu za własciwy miesiąc skorygowałam należny. Nawiasem, nie wiem po kiego wprowadzono takie rozróżnienie terminów. Gdyby to była zwyczajna faktura byłoby na korekte naliczonego 5 lat, bez zadnych ograniczeń że trzeba to zrobić w ciągu 3 m-cy. WSA przyznaje że to bez sensu, ale cóż, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Na odsetkach tez da się zarobić, a ludziom nie chce się sądzić z fiskusem.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.