Zwolnienia lekaskie papierowe

Witam Niektórzy pracownicy nadal nam przynoszą papierowe mówiąc, ze przychodnia nie jest na elektroniczne przygotowana ;-> Co mam w takiej sytuacji zrobić?
Przyjąć- opisać sytuację- żeby pamiętać poźniej
Zus podczas kontroli mi nie zarzuci?? dzwoniłam na infolinię to nie umieli mi pomóc...powiedzieli mi że nie mogę na tej pds wypłacić.... A co pracownik za to może?
Będziemy wyjaśniać, z jakiego powodu zwolnienie zostało wystawiono właśnie w takiej formie. Doradcy ZUS ds. e-zwolnień pomogą lekarzowi przejść z formy papierowej na elektroniczną. Pracownicy ZUS będą też w bieżącym kontakcie z pracodawcami, do których mogą wpłynąć pojedyncze zwolnienia papierowe, tak by każdy pracownik uprawniony do świadczenia chorobowego otrzymał je na czas - dodaje Krystyna Michałek.


https://ddwloclawek.pl/pl/12_biznes/31938_lekarze_w_grudniu_wystawiali_z_e_zwolnienia_lekarskie_zus_ustali_e_by_y_takie_przypadki.html
Z tego co wiem to można wypłacić, wczoraj też były posty na ten temat, poszukaj.
W sytuacji awaryjnej np. gdy nie ma braku dostępu do internetu, lekarz może wystawić pacjentowi zwolnienie w formie papierowej - mówi Krzysztof Cieszyński z gdańskiego ZUS

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/ezwolnienia-lekarskie-z-problemami-elektroniczne-zwolnienia-lekarskie-ezla-od-1122018-lekarze-zglaszaja-ze-platforma-zus-nie/ar/13711838
Papierowe to "zielone " czy wydruk z systemu ?
Musi to zrobić na formularzu wydrukowanym z naszej Platformy Usług Elektronicznych. Takie zwolnienie trzeba podpisać i przystawić pieczątkę. Lekarz może mieć do 150 wydrukowanych „czystych" formularzy, do wykorzystania w takich okolicznościach. Takie „awaryjne” zwolnienie lekarz musi wprowadzić do systemu w ciągu 3 dni roboczych od jego wystawienia. Co ważne e-ZLA można wystawiać również na urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Jednak już korzystanie ze starych, zielonych druczków jest niezgodne z prawem Pracownik jednak nie będzie ponosił konsekwencji z tytułu niewłaściwie wystawionego zwolnienia i zasiłek zostanie mu przyznany. Skontaktujemy się jedynie z lekarzem, by zaoferować pomoc i przeszkolić go, by mógł sprawnie korzystać z naszego portalu.

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/ezwolnienia-lekarskie-z-problemami-elektroniczne-zwolnienia-lekarskie-ezla-od-1122018-lekarze-zglaszaja-ze-platforma-zus-nie/ar/13711838
Jeśli nie ma dostępu do internetu, to nie wydrukuje nic z systemu/nie wystawi, bo nie połączy się z bazą.
A więc "zielone".
Serio taki problem jest z "zielonymi" ??? - nie sądziłam że aż tak wygląda sytuacja.....
Niestety ma zielone
Przyjmujesz to NIE jego wina
Czytałaś kom 7
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.