Faktura zaliczkowa - po terminie

W marcu na konto wpłynęła zaliczka. Niestety nie wystawiłam faktury zaliczkowej (zaćmienie). W kwietniu wystawiłam fakturę za usługę, gdzie napisałam że do zapłaty pozostała różnica wynikająca z kwoty za usługę minus zaliczka. I co teraz zrobić? Czy wystawić fakturę zaliczkową z datą marcową? I korekta deklaracji VAT i Jpk? I korekta faktury sprzedaży?
1/ którego kwietnia wystawiłaś f-rę na usługę?
2/ jak ją wystawiłaś? ? Na całą wartość, a w poz. do zapłaty wpisałaś kwotę umniejszoną o zaliczkę?
3/ vat należny z tyt. otrzymanej zaliczki ujęłaś w dekl. za 3/2018?
Fakturę sprzedażową wystawiłam z datą 15.04 a data zakończenia usługi 09.04 - wystawiona na całą wartość, a do zapłaty kwotę zmniejszoną o zaliczkę.
Niestety VAT-u z tytułu otrzymanej zaliczki nie ujęłam w marcu tylko w kwietniu (faktura sprzedaży uslugi)
Ok, to ta f-ra będzie ok. Wystawiona jest terminowo na całość, dokumentuje zarówno otrzymana zaliczkę jak też wykonanie usługi, takie 2 w jednym. Jedynie musisz wykazać vat należny w dacie otrzymania zaliczki w wysokości zaliczki (netto, vat itd.).

Natomiast w kwietniu wykaż vat umniejszony o zaliczkę.
Bardzo dziękuje. Niestety księgowa kontrahenta upiera się, że muszę wystawiać fakturę zaliczkową z datą otrzymania zaliczki. I korygować fakturę sprzedażową.
W sumie i tak muszę robić korektę deklaracji i Jpk za marzec i kwiecień teraz.

Ale jeszcze raz bardzo dziękuję za radę.
F-rę zaliczkową możesz wystawić do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymałaś zaliczkę. Czyli data wystawienia 15 kwietnia jest jak najbardziej dobra. Bardziej dla Ciebie potrzebna by była ta zaliczkowa, abyś dobrze rozl. vat należny - w dwóch datach. Natomiast dla nabywcy nic sie nie zmieni, i tak vat odliczy w kwietniu od całości.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.