Wypłata środków w celu przewalutowania

Witam :) proszę o pomoc w następującej kwestii - podmiot sp. z o.o. sp.k. Wspólnik chce przekazać środki w PLN z konta spółki na swoje konto prywatne celem przewalutowania środków z PLN na EUR, a następnie chce wpłacić środki na konto spółki w EUR. Spółka posiada zarówno konto w PLN, jak i w EUR jednak kurs jest strasznie niekorzystny. Inaczej koszty przewalutowania wychodzą na koncie prywatnym - są po lepszym kursie. Mogę dokonać takiej transakcji? Mowa o 50.000,00 EUR.
śliskie to. A ten wspólnik to kto - komplementariusz, komandytariusz? Poza tym z jakiego tytułu niby ten przelew?
Ell wiem właśnie, że dobrze to nie wygląda.

Komandytariusz.

Na swoim prywatnym koncie ma możliwość negocjowania kursu, a na firmowym nie. Jeśli przeleje kwotę z firmowego PLN na firmowy EUR straci około 3000 EUR.
Te 50.000,00 to jego zobowiązanie wobec kontrahenta.
Co do tytułu nie wiem co zrobić właśnie - wypłata środków w celu przewalutowania z PLN na EUR?
Komandytariusz to wspólnik pasywny i nie prowadzi bieżącej działalności spółki. CHyba, że umowa sp. kom. stanowi inaczej

Komandytariusz nie ma również prawa (ani zatem też obowiązku) do prowadzenia spraw spółki (wewnętrznego zarządzania). W tym jednak przypadku umowa spółki może stanowić inaczej.

https://mojafirma.infor.pl/spolki/spolki/spolka-komandytowa/306500,Uprawnienia-komandytariusza-w-spolce-komandytowej.html
2> wypłata środków w celu przewalutowania z PLN na EUR? - tylko, to nie jest żaden tytuł, skoro komandytariusz nie prowadzi spraw spółki.

Na swoim prywatnym koncie ma możliwość negocjowania kursu, a na firmowym nie. - dziwne, zawsze są jakies pułapy w banku, przy których można negocjowac kurs wymiany.
Ell źle napisałam ma możliwość tylko strasznie kiepski kurs jest - straci na transakcji około 3000 eur. Szukał możliwość zmniejszenia kosztów przewalutowania środków .

Ell rozumiem, że lepiej zostawić jak jest, zacisnąć zęby na te 3000 eur?
5> a wymiana np. w kantorze zwykłym albo internetowym?
Typu cinkciarz? Myślałam już o tym...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.