Bhp wstępne czy może przeprowadzić

Czy kierownik zmiany może przeprowadzić bhp wstępne? Nadmieniam, że praca odbywa się na trzech zmianach i czy jak nowy pracownik zaczyna pracę na nocnej zmianie a bhpowiec jest tylko na pierwszej zmianie to czy nowemu pracownikowi może zrobić szkolenie wstępne bhp jego kierownik zmiany?
Https://www.portalbhp.pl/szkolenie-wstepne/jak-to-jest-z-uprawnieniami-do-prowadzenia-szkolenia-wstepnego-ogolnego-6971.html
Niestety nie mam dostępu do tego portalu
Za darmo
Uprawnienia pracodawcy do prowadzenia szkoleń wstępnych ogólnych bhp wynikają wprost z przepisów rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2004 r. nr 180, poz. 1860). W rozporządzeniu tym jest wskazane kto dokładnie może prowadzić szkolenia wstępne ogólne.

Instruktaż ogólny (szkolenie wstępne ogólne) może prowadzić:

pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy,
osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo
pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, lub
pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Edytka dziękuję Ci! przyznam że wyczytałam to ale powiedz mi jakie ma mieć ukończone szkolenie pracownik wyznaczony przez pracodawcę w moim przypadku może ten kierownik zmiany. Czy on powinien mieć ukończone szkolenie też tylko wstępne - ogólne czy powinien mieć ukończone szkolenie takie jak dla Pracodawców? Temat ten nas nurtuje i nie wiem jak go rozwiązać, bo przyznam szczerze, że nie każdy kierownik posiada u nas taką wiedzę w dziedzinie bhp i umiejętnosci aby to mógł przekazać innym i innych wyszkolić
W sprawie szkolenia w dziedzinie bhp od pracodawcy nie wymaga się wykształcenia w kierunku bhp. Pracodawca może również według własnego uznania wyznaczyć do prowadzenia szkolenia wstępnego ogólnego bhp innego pracownika z firmy (nie koniecznie z komórki bhp lub tego któremu powierzył zadania służby bhp w swojej firmie). Pracownik ten jednak (choć nie musi mieć kwalifikacji dla służby bhp) zdaniem pracodawcy ma zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu. Koniecznym jest również by miał aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ale czy ten pracownik ma mieć szkolenie takie jak dla pracodawcy?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.