Ulga na używanie samochodu - rehabilitacyjna

Małżeństwo , samochód wspólny, on ma niepełnosprawność i jego dochód nie przekracza 10080. Pytanie czy on może skorzystać z ulgi w kwocie 2280 i ona również , jako mająca na utrzymaniu .Czy też należy się im jedna ulga ?. Bardzo proszę o odpowiedź . z góry dziękuję .
...Pytanie czy on może skorzystać z ulgi w kwocie 2280 i ona również , jako mająca na utrzymaniu .

Tak - ulga jest na podatnika, więc jeśli oboje mają uprawnienia do ulgi to oboje mogą z niej skorzystać.
Oczywiście samochód powinien być wykorzystywany w takim stopniu, że należą się te dwie ulgi.
Tzn., co do tego samochodu , jaki jest warunek o jego wykorzystaniu ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.