Rozw umowy przez pracownika bez wypowiezdenia

Czy moge rozwiazac umowe o prace ja jako pracownik bez wypowiedzenia , nie podajac przyczyny
Tzn. jak bez wypowiedzenia?

Czyli walnąć robotą chcesz z dnia na dzień?
A uważasz, że tak to właśnie powinno działać? pracodawca nie może , ale pracownik czemu nie?
przeczytaj art 55 Kodeksu pracy
Wydaje mi się, że jednak uzasadnienie powinno zostać w tym piśmie zawarte
Przepis jest jasny:
Art. 55. § 2. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przepis art. 52 § 2 stosuje się odpowiednio.

Tak więc uzasadnienie jest obowiązkowym elementem.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.