Zakup samochodu używanego od nievatowca

Jestem Vatowcem i chce kupić używany samochod od nivatowca - czego należy przypilnować oby było zgodnie z przepisami 1.jaka umowa 2.podatek Pcc 3. co do KUP 4.wysokość amortyzacji 6.czy od paliwa odliczamy Vat ile % 7,samochód wymaga naprawy -remont przed wprowadzeniem do srodkow trwałyh,czy po wprowadzeniu? 8.czyvat odliczamy od remontów czy cenę brutto? za odp.dziękuję
Trochę za dużo pytań jak na jeden raz.
Tytułem wstępu:
1. Umowa kupna sprzedaży standardowa, jak dla każdego innego - nie ma znaczenia kto kupuje, tylko kto sprzedaje.
2. Podatek PCC trzeba zapłacić i deklarację złożyć w zależności od ceny nabycia (>1000 zł)

Reszta odpowiedzi jest uzależniona od wielu czynników.

Przepraszam - na tym forum służymy sobie pomocą w wielu trudnych sprawach, ale za nikogo nie poprowadzimy całej księgowości. Poczytaj przepisy i pytaj jeśli gdzieś będziesz miał wątpliwości.

Powodzenia
Ale jeśli kupujesz samochód od firmy-dla firmy, to dokumentem sprzedaży jest faktura (nie umowa), PCC nie płacisz.
Fakt - nie vatowiec to nie to samo co nie prowadzący DG
Teraz po tych odpowiedziach-kto ma rację gabi61, czy Calista?
Zakup od podatnika vat zwolnionego prowadzącego de nie masz pcc
zakup od osoby prywatnej w PL > 1000 zł płacisz pcc 2%
Dziękuję za kom.5
Pani gabi61 zauważyła ,że chcę zeby prowadzila za mnie księgowość a nie zawsze jest wszystko takie oczywiste
też czytałem że ma być faktura i nie maPCC
Na forum jest dużo osób,które mają dużą wiedzę ,więc pytam.
Jaka kwota zakupu ?
jaki samochód ?
Samochód osobowy, korzystanie mieszane
kwota zqakupu 10.000 ale będzie 12.000bo muszą być naprawione dwie rzeczy przed wprowadzeniem do śr,trwałych
tzn faktura będzie na10.000 i do tego doliczam fakturę z warsztatu za usługę w całości łącznie z Vat-20.000
Kup poprzez amortyzację
amortyzacja może być liniowa np. 20% rocznie czyli 5 lat lub jak używany wg art.22j uopdf 30 m-cy
ogólnie to zapoznaj się z art.22a-22p uopdf
vat odliczasz 50% jak cele mieszane wg art.86a ustawy vat
Uważam ,że w moim wypaku może być amortyzacja na 30 m-cy
Vat od drobnych napraw i wydatkow 50% odliczany
i od paliwa tez 50 % , a reszta vatu +netto idzie do KUP

samochód ma 10 lat -proszę mnie poprawić jak coś jest nie tak...
Jak to używany samochód czyli udowodnisz, ze przed nabyciem były wykorzystywane co najmniej przez 6 m-cy to możesz amortyzować jako uzywane czyli 30 m-cy

vat- od wszelkich zakupów do tego samochody odliczysz w takim razie 50% vat, netto + nieodliczony 50% vat wpisujesz w kup
Życzę
szczęścia i powodzenia
oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2018

Szczęśliwych Świąt- za odp.wielkie dzięki

tylko dopytam cz na umowie sprzedaży ma być zaznaczone ,,,,,,ze sprzedający nie jest Vatowcem czy w rubryce Vat wpisać O ,bo są druki tylko z wyszczególnieniem :kupujący , nabywca ,wartość
Dziękuję za uprzejmość.
Kom.12

wzajemnie

możesz wystawic fv "dla nievatowca" / bez poz. VAT
wzór takiej faktury masz w Gofinowych drukach
To ten sprzedawca nievatowiec chyba wie jak wystawia faktury/rachunki :))
w drukach Gofinu są przykłady i druki faktur
No i ... Wesołych Świąt :))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.