ARCHIWALNY TEMAT FORUM

E-krk - zaświadczenie o niekaralności

Czy takie zaświadczenie można w systemie e-krk wygenerować?
Czy jest jakaś opłata czy bezpłatnie?
Nigdy nie korzystałam, może ktoś się podzielić doświadczeniem?
Tak, można. Opłata 21 zł
Oj, przepraszam 21 było wczesniej. Teraz 30 zł
Https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web

załozyć konto, złozyć wniosek, zapłacić i Ci doślą
Ok, mogę złożyć wniosek w imieniu wspólników - reprezentantów?
Ja niestety nie mam spółek.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 18 czerwca 2014 r.
w sprawie opłat za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego
(...)
§ 3.
1. Wysokość opłaty za wydanie informacji o osobie albo o podmiocie zbiorowym z Rejestru wynosi 30 złotych.
2. Wysokość opłaty za wydanie informacji o osobie albo o podmiocie zbiorowym z Rejestru w przypadku złożenia wniosku lub zapytania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego wynosi 20 złotych.


§ 4.
1. Opłatę za wydanie informacji o osobie lub o podmiocie zbiorowym z Rejestru, zwaną dalej "opłatą", wnosi się w formie znaków opłaty sądowej, gotówką w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości lub sądu albo na wskazany rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości.
2. Numer rachunku bankowego, o którym mowa w ust. 1, Ministerstwo Sprawiedliwości udostępnia i aktualizuje w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie podmiotowej.
Czyli online 20 zł za osobę lub podmiot?
Papierowo jest drożej
w pliku taniej

nie wiem czy za kogos możesz
ale pewnie sami moga to zrobić za siebie albo z Twoja pomocą bo trzeba potwierdzić to np.profilem zaufanym
Ok, dzięki Gosia.
Na razie wspólnicy popotwierdzali - aktywowali swoje dane na liście osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu.
Co oznacza "wydruk nie jest dokumentem"?? Nie mogę go wydrukować i posługiwać się nim papierowo?
Nie, tu plik jest dokumentem . podobnie np jak obecniedeklaracje czyli pliki xml są dokumetami a nie ich wizualizacje
jak chcesz papier to trzeba zamowic papierowy czyli ten droższy
11

Gosia, a jak załączyć do papierowego wniosku do Starostwa ten plik?
Może musimy jednak papierowo załatwić te zaświadczenia?
Jak starostwo chce papier to załatw papier a nie plik
a może można złozyć w starostwie on-line to co chcecie tam złozyć ?
Ok, dziękuję Gosiu bardzo, miłego dnia życzę ♥
Gosia...

e-Platforma MS - Krajowy Rejestr Karny
Utworzono konto podmiotu, ale nie jest ono jeszcze aktywowane. W celu zakończenia procedury tworzenia konta instytucjonalnego należy:

Wpisać do systemu dane osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu, dla którego tworzone jest konto instytucjonalne. Wybór osób, których dane zostaną wprowadzone do systemu musi umożliwiać działanie za pośrednictwem konta zgodne ze sposobem reprezentacji określonej np. w KRS.

W celu wprowadzenia danych reprezentantów do systemu administrator uwierzytelnia się w systemie, wchodzi w zakładkę PODMIOT» DODAJ OSOBĘ UPRAWNIONĄ»wpisuje dane osoby»ZAPISZ. Po wpisaniu danych wyświetlony zostanie ekran z imieniem i nazwiskiem dodanej osoby oraz możliwymi do wykonania AKCJAMI. Za pomocą AKCJI należy nadać osobie rolę reprezentanta, poprzez zaznaczenie czarnej gwiazdki. Jeśli administrator jest również reprezentantem ponownie wprowadza do systemu swoje dane zgodnie z opisana procedurą.

cdn
Cd

Po wprowadzeniu danych osób uprawnionych do reprezentowania, osoby te otrzymują na adres poczty elektronicznej link aktywacyjny. Dokonanie aktywacji przez wszystkie osoby, których dane zostały wprowadzone do systemu, warunkuje utworzenie konta przez Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego.

Przesłać do Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego pisemne Zgłoszenie utworzenia konta. Wzory Zgłoszeń znajdują się poniżej.

- pobierz wniosek dla osoby fizycznej

- pobierz wniosek dla osoby prawnej oraz jednostki oranizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej

O fakcie utworzenia konta użytkownicy zostaną powiadomieni drogą mailową.

cdn
Cd

UWAGA!

Reprezentanci oraz pełnomocnicy, aby działać za pośrednictwem konta na e-KRK muszą posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany albo podpis osobisty.

W przypadku konta utworzonego dla sądu, reprezentanci oraz pełnomocnicy, aby działać za pośrednictwem konta na e-KRK muszą dysponować kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Zaświadczenie wydane za pośrednictwem e-KRK jest dokumentem elektronicznym w formacie XML.

..........................................................................................................................................................................

Czy to oznacza, że muszę pocztą wysłać te zgłoszenia, żeby móc potem elektronicznie sobie wysyłać wnioski o zaświadczenia o niekaralności? Jak to długo może trwać?
Tak to działa?
A to chcesz utworzyć konto dla firmy ? bo opisujesz " procedury tworzenia konta instytucjonalnego"

czy może potrzebujesz zaświadczenie dla osoby fizycznej ?
Ja tworzyłam konto dla osoby fizycznej/prywatnej bo to dla niej chciałam zaśw.o niekaralności
Ma na dole przycisk "warunki korzystania" i tam wszystko jest opisane

https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web/registration
Dla firmy tj spółki jawnej i dla 3 wspólników
Na pewno to sj ma mieć zaświadczenie o niekaralności czy wspólnicy ?

no jak sj to trzeba załozyc konto dla firmy
Ja dla firmy robiłam 3 lata temu ale potrzebowałam na papierze to łatwiej mi było podjechać do sądu (przybijali pieczątkę , że nie figuruje na miejscu) niż robic to on-line
Ok, przygotowałam, wypełniłam zgłoszenie i wyślemy do Biura Informacyjnego KRK i dopiero pewnie aktywują nam podmiot.

Dzięki Gosia :)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.