30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Pozyczka 5 tys dla jednoosobowej dg

Jakie warunki trzeba spełnić aby można ubiegac sie o pozyczke 5 tys zł z Urzedu PRacy w przypadku jednoosobowej dg ( bez pracowników). Gdzie mozna pobrac wniosek?
Przecież nie ma jeszcze odpowiednich wniosków
U nas PUP już ogłosił nabór i wnioski są na ich stronie -PUP ale zależne jest od spadku obrotów w stosunku do roku 2019
U mnie jest na stronie pup, w pytaniu o wymiar godzin pracy wpisywałam 0 bo nie mam pracownika, o żadnych dochodach też nic nie pisałam bo takiego pytania we wniosku nie bylo
Jak to nie ma jak są

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-PKDG#/inneSprawy/wyborUrzedu
>2,3
chodzi o pozyczkę 5 tys dla prowadzącego dg
Kom 3

u nas też są juz nabory od 2.04 a dla samozatrudnionych od 17.04
@4 faktycznie
Jak to jest z tym dołączeniem do wniosku umowy i informacji o Covid. Czy trzeba je wydrukować, podpisać i zeskanować? Czy wystarczy je tylko dołączyć (informacje można zmodyfikować) do wniosku o udzielenie pożyczki? Podpis kwalifikowany lub profil zaufany, którym jest opatrzony wniosek będzie wystarczający?
Umowę musisz wydrukować, na 1 stronie gdzie jest umowa między urzędem pracy a przedsiębiorcą wbić swoją pieczątkę lub wpisać dane swojej firmy, cały dokument podpisać ręcznie i zeskanować do pdf.
> czy to nie jest wniosek dla osób zatrudniających pracowników?
Dokumentów nie wypełniamy, nie podpisujemy odręcznie, załączamy pliki pdf takie jak pobraliśmy.
Jedynie plik excel wypełniamy elektronicznie i taki załączamy, tez nie podpisujemy go fizycznie.'
Poczytajcie dokładnie na swoich stronach urzędu pracy.
A czy trzeba jakies warunki spełnić??? aby ubiegac sie o ta pozyczke
Poczytajcie co to za pożyczka PSZ-PKDG a potem piszcie.
Kom 9 nic nie podpisujesz i nie drukujesz. Podpis profilem zaufanym
Tak tak składajcie wnioski, ja już dostałem 5000
Ale czy jest jakis limit przychodów czy musi byc wykazany spadek przychodów???
Gov. - Pożyczki dla mikroprzedsiebiorców

Materiały
Instrukcja udzielenia pożyczki
Zasady udzielania pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
Umowa pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
Wniosek o pożyczkę dla mikroprzedsiebiorców - plik .pdf
Wniosek o pożyczkę dla mikroprzedsiebiorców - plik .doc
Zał. nr 1 do wniosku
Instrukcja wypełnienia
Efka5

albo ja nie widzę , albo nie ma nowego wniosku o pożyczkę 5 tys., nadal widnieje poprzedni wzór ?
Pewnie będzie taki sam
Cofam kom.18 i 19
już wszystko jasne
Jak otwieracie/wypełniacie załącznik " Informacja covid.. ?
Ten zalącznik jest w formacie xls - Mnie otwiera się tylko do odczytu.
Plik - zapisz jako - pulpit - zapisz - i wypełniasz
Ziom, dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
Przygotowałem wniosek ale akurat była przerwa w działaniu PUAP i nie mogłem wysłać. Potem do wniosku wróciłem i wysłałem, ale teraz widzę w potwierdzeniu że w pole nazwa przedsiębiorcy wpisała się miejscowość (albo to mój błąd, przeoczenie, albo źle zapisał się wniosek roboczy). Czy da się jakoś złożyć korektę tego wniosku?
U mnie również w pole przedsiębiorcy wpisała się nazwa miejscowości więc może to błąd w systemie, chciałam także złożyć korektę i na stronie wydaję się to niemożliwe, Powielam pytanie o możliwość korekty.
A czy trzeba do wniosku załączyć również wniosek o umorzenie? Bo na stronie mojego PUP jest napisane, ze należy załączyć wzór wniosku o umorzenie. Z tym ze z tego co wiem to wniosek o umorzenie należy złożyć 3 miesiące po otrzymaniu pożyczki, bo warunkiem jest nie zamknięcie się przez 3msc. Zatem w jakim celu mam składać ten cały wzór wniosku o umorzenie razem z wnioskiem o pożyczkę ? Wie ktoś może o co chodzi? Bo już się pogubiłam..
Witam,czy ktoś już otrzymał takową pożyczkę (5 tyś) czy to tylko zagrywka pis przed zbliżającymi się wyborami?
Witam, wniosek złożony 27.04, nadal brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony PUP
To samo. Złożony 27.04 a do dzisiaj ani odpowiedzi ani pieniędzy.
Również złożony 27 kwietnia i zero odzewu.
Witam,
Wniosek złożyłem 27.04, do dzisiaj brak jakiegokolwiek odzewu i pieniędzy
Pozdrawiam
Złożyłem wniosek 21 kwietnia. Dziś po ponad 2 tyg oczekiwania pieniądze wpłynęły na konto. 5 tyś. Nie dostałem, żadnego maila ani powiadomienia. No ale kasa jest :D
Jak wygląda sprawa w Ostrowie Wielkopolskim
Złożyłem przez praca.gov 24 kwietnia
i żadnego odzewu ani telefonu ani maila ani pieniędzy
Jak wygląda sprawa u was
Złożyłam wniosek przez do Urzędu Pracy w Poznaniu 23 kwietnia nadal zero pieniędzy i jakiejkolwiek wiadomości, a jest już 14 mają. Czy w Poznaniu trwa to tak długo?
Wniosek 27.04 Koło, województwo wielkopolskie to samo... zero odzewu
Wniosek złożony elektronicznie 24.04.2020
Ostrów Wlkp
Wczoraj popołudniu dostałem odpowiedz na praca gov potwierdziłem o 18
Zobaczymy Czy jutro będzie hajs
Ja złożyłam w Poznaniu 22.04 i też cisza .
Czy ktokolwiek z Poznania dostał ?
Ja złożyłem 24.04.2020 w Żywcu i nic.Co za urząd.Katastrofa.
Po prawie miesiacu bez żadnej informacji pieniądze wpłynęły na konto - 5 tys, województwo wielkopolskie, pozdrawiam
A czy komukolwiek odmówili? Złożony 18 maja. W urzędzie pracy w skrzynce na to przygotowanej.
Ja składałem online 19.04 i do dzisiaj (25.05) żadnego odzewu (PUP Poznań). Na stronie informacja, że rozpatrują wnioski według kolejności a wiem, że ludzie składający po mnie już dostali odpowiedź a u mnie cisza.
Poznań - Ja złożyłem wniosek 30.04 o 5 tys, do dzisiaj 28.05 nie dostałem nic. Ktoś ma podobną sytuacje ?
Ja złożyłem wniosek 28-04 w pup Pruszków. Do dziś cisza
Wrocław. Złożyłam wniosek on line 28 kwietnia. Bez wypłaty do dzisiaj.
Widzę, że nie jestem sam - Kraków
Ja złożyłem 19.05. I dziś przesłali odmowę.
Zlozony wniosek 21.04. PUP WROCLAW. Cisza. Brak informacji. Brak przelewu. Kpina. Rozliczymy panujaca wladze.
3 lipca Złożyłem pocztą wniosek o pożyczkę 5000 w Warszawie czy ktoś wie czy to nie za późno? Do dziś zero jakiejkolwiek reakcji A do urzędu na Grochowskiej nie można się dodzwonić
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.