30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Pit 11 a pit 37-do 26 roku życia

Witam, otrzymano pit 11 osoby do 26 roku zycia. Wykazane są należności w wierszu 1 oraz 2 ( osoba nie korzystała ze zwolnienia z podatku) oraz skl.spoleczne w poz.69 i 70 oraz zdrowotne w poz.72 i 73. Rozumiem, że w Picie 37 sumuje należności koszty i zaliczki oraz skladki spoleczne i zdrowotne?
Wg mnie źle jest wypełniony pit 11
Dlaczego? w wierszu 1 wynagrodzenie od stycznia do lipca, w wierszu 2 od sierpnia do grudnia. osoba nie korzystala ze zwolnienia z podatku nie zlozyla oświadczenia. To jaki pit 11 powinien być sporządzony?
Od sierpnia do grudnia

- podatek poz 40, przychody poz 86,87
Plus zdrowotna i spoleczna
Pit 11 za 2019 rok interpretacje Informacji skarbowej [1262643]
Jezu co informacja to inna, a programy generuja różnie te pit 11 i bądź tu mądry
Tez dostałam taką informacje na KIS, ale jak wpisze zaliczkę w poz. 40, PIT-11 chce wypełnienia poz. 36..... a na infolinii powiedzieli, żeby nie wypełniać... ale nie da się takiego PIT-11 wysłać.....
Dzwoniłam dzisiaj na KIS i otrzymałam informację, że przychody osoby do 26 roku życia, która nie złożyła oświadczenia i nie przekroczyła limitu należy wykazać:
dla umowy o pracę: poz. 36, 37, 38 i 40
dla umowy zlecenia: poz. 55, 56, 57 i 58
Przychodów tych nie należy wykazywać w poz. 86
A zusy rozbijać......
Mam jeszcze taki przypadek oświadczenia nie złożono.... podatek tez nie wyszedł też jak w komentarzu 8?
No wlasnie czyli pit dobrze zrobiony. wiersze 1 i 2. a czy ktos z was rozliczal juz pit 37 na podstawie takiego pitu 11 gdzie nie zlozono oswiadczenia?.trąbiono ze w zeznaniu rocznym będzie zwrot tego podatku a tu czasem trzecia osoba i nie ma żadnego zwrotu
A mój program wrzuca w poz 86 :(((((
Po co wypełniasz PIT 37 przeciez MF sporządzi przygotuje po 15.02 te pity........
Moze będzie jeszcze aktualizacja tego wszystkiego. niektóre osoby nie chcą czekać do 15.02 więc wypełniłam ale nie wysłałam poczekam zobaczymy co z tego wyniknie. Byłyśmy ciekawe z koleżanką ile do zwrotu będzie miała bo tak trąbili że będą mieli zwrot a tu zdziwienie
Komentarz 8: a czy zusy udało się rozbić?bo u mnie się nie da jeśli się nie wypełni pozycji 86....
U mnie rozbija zusy
Składki od przychodów wykazanych w poz. 36 i 55 należy wykazać
skł. społ. poz. 70
skł. zdr. w wysokości 7,75% poz. 73
Wyjdzie zwrot jeśli jest prawidłowo wypełniony pit 37
Czyli pozycję 71 i 74 wypełnia się w przypadku zaznaczenia 86..... a jeśli nie zostało złożone oświadczenie a podatek wyszedł 0 to tez wypełnilibyście poz. 36?
Prawidłowo?pit 11 jest ok i na jego podstawie pit 37 i nie wychodzi zwrot
Poz. 71 i 74 dotyczą przychodów wykazanych w poz. 86
A drugie pytanie z komentarza 19?
A w jakiej poz. PIT 37 wykazujesz poz. 36-40 z PIT 11?
Hej, ja byłem pewny że jest tak jak piszecie, czyli wypełniamy 36-40, ale czytam teraz komentarze o innej interpretacji jak w temacie 1262643 i już sam nie wiem ¯\\\_(ツ)\_/¯
Właśnie zadzwoniła do mnie znajoma i mówi że na infolini dowiedziała się że przychód tych co nie złozyli oswiadczenia w pozycji 86-88 a w pozycjach 40 i 58 tylko podatek ヽ( ͠°෴ °)ノ
Ale na druku udostępnionym na gov..... taka opcja nie wchodzi....
No własnie ja też mam informację z infolinii że te przychody jednak trzeba wykazać w poz. 36-40
Moim zdaniem należy wypełniać poz. 36-40 ponieważ nie mamy oświadczenia i nie wiemy czy pracownik może korzystać ze zwolnienia czy nie. Może nie złożył oświadczenia bo już u innego pracodawcy przekroczył limit
No ale ta znajoma mówi ze jej powiedzieli że tylko sam podatek bez wypełniania pozycji 36-39
Dopiero podatnik po otrzymaniu wszystkich PIT 11 bedzie w stanie okreslić czy przekroczył limit. Płatnik tego nie wie
Księgowa :) to teraz zgłupiałam to w którym miejscu w picie 37 wykazać pozycje 36-40 z pitu 11
Dzisiaj po 8 dzwoniłam na KIS i taka dostałam informacje
Czyli korekta...….. Wysłałam już Pit 11 pracownika do 26 roku życia, który nie złożył oświadczenia. Rozbiłam przychody do lipca i od sierpnia w poz. E 1 i 2 z kosztami i zaliczkami oraz składki w poz. 69,70 i 72,73. poz.G- pusta. Tera są już inne interpretacje. Nie wiem co robić ?
Także różne informacje chyba przekazuja
Trzymają nas w napięciu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
*hoym | 2020-01-15 11:07:00 | 87.***.***.164
Ministerstwo Finansów potwierdziło że gdy zaliczka u młodych pracowników po sierpniu była pobierana, przychody i zaliczkę wykazujemy w pozycjach 36-40.

"Odpowiadając na ponowne zapytanie dotyczące sporządzania informacji PIT–11 za 2019 r.
w związku z odmiennym stanowiskiem prezentowanym przez Krajową Informację Skarbową
(KIS) w zakresie wypełniania tej informacji, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje,
iż stanowisko przedstawione w piśmie z dnia 10 grudnia 2019 r. Nr DD3.8223.295.2019
pozostaje nadal aktualne.
Zatem stanowisko KIS w tej sprawie jest nieprawidłowe. W związku z tym sprawa zostanie
przekazana, zgodnie z właściwością, do innej komórki Ministerstwa Finansów celem
skorygowania tego wyjaśnienia przez KIS. "
Dodaj temat do obserwowanych
Zgłoś naruszenie regulaminu
Czyli poz. 36-40 jest prawidłowo wypełniana
O super. to jak poz.36-40 wykazac w picie 37?
Komentarz 1: *hoym | 2020-01-15 11:08:17 | 87.***.***.164
W piśmie z 10.12:

"Wiersz 2 i 6 płatnik wypełnia wówczas, gdy od dnia 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. pobierał
zaliczki na podatek od wypłacanych podatnikowi do ukończenia 26. roku życia przychodów ze
stosunku pracy i stosunków pokrewnych lub umów zlecenia, niezależnie od tego czy pobieranie
zaliczek było spowodowane niezłożeniem przez podatnika oświadczenia, o którym mowa
w art. 5 ust. 2 nowelizacji, czy też przekroczeniem limitu zwolnienia od podatku, o którym
mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT (wykazywanym w części G informacji). W obu
sytuacjach płatnik wypełnia wiersz 2 "
W PIT 37 trzeba wykazać te przychody w poz. 36 bo tak naprawdę to korzystają ze zwolnienia
A zaliczka bedzie w poz. 44
Składek od tych przychodow nie wykazuje sie w PIT 37
Ooo, i to jest konkretna informacja ᕦ(òóˇ)ᕤ
I wtedy powinien wyjsc zwrot
A zusy na PIT-11 ostatecznie 70 i 73? w przypadku nie złożenia oświadczenia.....
Tak
No i wyszedł:)
I super :)
Dla podsumowania... w wierszu 2 wykazujemy jeśli nie było złożone oświadczenie.....
Mam jeszcze pytanko. Koszty pracownika do 26 roku życia (nie złożył oświadczenia) - z pit 11 poz.37 od VIII do grudnia gdzieś ujmuję w pit 37, czy je pomijam, a ujmuję tylko te do lipca? Składki zus i zdrowotne z pozycji 70 i 73 też pomijam? ,a zaliczkę z poz. 33 i 40 sumuję i wpisuję jako jedną pozycję do pit 37?
Do Komentarza 32;bardzo dobrze zrobiłaś,nie trzeba wysyłac korekty!
Przychody,koszty i zaliczkę na podatek ze stos.pracy osob do 26rż,które nie złozyły oświadczenia, należy wykazać w wierszu E1 /za okres I-VII,oraz w wierszu E2/ za okres VIII-XI.Potracone składki społeczne wykazujemy w poz.69 i 70/odpowiednie kwoty/ a składki zdrowotne w poz 72 i 73.W poz.71 i 74 wpisujemy "0" ponieważ przychód o ktorym mowa nie został przez nas zwolniony z podatku.Wiersz G 86 i 87 Pit-11 w opisanym przypadku pozostaje niewypełniony.Przychodów z poz.E36-40 nie wykazujemy w PIT rocznym,zgodnie z ustawą zostały z niego zwolnione.
Jeżeli obsługiwane przez Was programy,systemy,coś gdzieś "wrzucają" to nie zawsze znaczy że robią to zgodnie z daną ustawą/zwłaszcza w przypadku nowości i zmian w przepisach/-opisy programów robi człowiek-"istota omylna",wiele razy wspólnie z autorem programów "docieraliśmy" system zanim właściwie został opisany.Głowy do góry!Pozdrawiam wszystkich!
Super! Dziękuję bardzo:)
Witam, Mam pytanko bo trochę sie gubię w tych pitach i całkowicie nie znam na tym ...
Nie mam ukończonych 26 lat żadnego pisma nie podpisywałam tylko księgowa powiedziała że dostane te pieniążki na pita nie do wypłaty (od września do grudnia). Teraz dostałam Pit 11 i chcąc go rozliczyć w e-pity wyszło mi że dostane 5 zł ... Na picie 11 mam wpisane kwoty w pozycji E 1 tj (29. 30. 31. 33. oraz 70. 72.) żadnych innych kwot nie mam. Poradzi mi ktoś czy przy zwrocie podatku do 26 roku życia powinnam mieć wpisane kwoty w rubrykach E 2 ( 36. 37. 38. i tak dalej) ?
Wypełniłem E1 E2 i wyszedł mi zwrot 12 złoty, nie pobierałem tej kasy miał byc zwrot w picie. CO robie zle ?
(PIT 37) Pracowałam caly rok - czy w pozycji 41 mam zsumowac koszty uzyskania przychodów dla dochodow objętych i nie objętych ulga? Czy wpisać tylko kwotę dotycząca pierwszego półrocza?
Witam,
czy w pit 37 uwzględniamy skłądki z pit 11 z pozycji 70,71,73,74?
Dostałam pit 11 gdzie mam ująć pozycje 36,37,38,40,70,73 w pit 37 mam jeszcze inne dochody
Proszę o pomoc
Bardzo proszę o pomoc,
W czerwcu jak załatwiłam synowi prace na 1 miesiąc(lipiec), obliczyłam, że dochód za tę pracę wyniesie około 2600(3200- koszty 20%) , wiedziałam, że limit dochodu do ulgi wynosi 3089.
Ostatniego dnia lipca w tej firmie kazali mu podpisać oświadczenie dla jego dobra, więc nie czytając podpisał. Szef wiedział, że syn pracuje tylko miesiąc abym nie straciła ulgi, teraz gdy zaczęłam rozliczać pit, okazuje się, że już nie ma dochodu, tylko jest przychód, który wynosi 3200, a poniewąż jest to trzecie dziecko, tracę w tym momencie 2 tyś, bo nie ma kosztów, prosiłam księgową aby nam pomogła i zrobiła korektę na pit po staremu, ale odmówiła...
Proszę o poradę ...
Skąd w czerwcu miałam wiedzieć, że to się tak pozmienia, czy nie mozna tego jakos odwrócić?
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.