30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Proforma pytanko

Dostałam proformę na 20 000,000 na towar z załącznika 15.
przelew wyszedł w piątek na tą kwotę. towar odebrany w listopadzie będzie i rozliczeniowa.
to rozliczeniowa tylko będzie split playment???
a teraz powinnam otrzymać normalną zaliczkową na tą kwotę.
Tak właśnie uważam, ale specem nie jestem od usł. budowl. i SP.
Dziękuję że zajrzałaś. zapytam może jeszcze Gosi M.
Skoro już zapłaciłaś to wg mnie powinnaś otrzymać normalną fakturę zaliczkową.
No właśnie ja sądzę że skoro proforma była z datą październikową na kwotę brutto 20 000,00 na towar z załącznika nr 15. to z tą datą powinnam dostać normalną fakturę zaliczkową bo sp jeszcze nie funkcjonuje. a fakt że rozliczenie nastąpi w listopadzie i będzie na wartość większą niż 15000,00 to tylko rozliczeniowa będzie płatnością split playment.
Myślę tak jak ty.
Zał.15 jest od 1.11 więc na razie nie obowiązuje
wg mnie jak zapłaciłaś te 20.000 to powinnaś dostać fak.zaliczkową
a jaki vat to zalezy czy jest ten towar teraz w zał.11 czy nie
Są to drzwi więc teraz nie są w załączniku 11 vat teraz 23 %
ale od 01.11.2019 będzie faktura rozliczeniowa podlegała pod split playment bo to budowlanka dobrze rozumiem??
więc jak teraz zapłaciłam proformę na 20000,00 bruto to zaliczkową normalną powinnam dostać a rozliczeniową w listopadzie z płatnością split playment.??( budowlanka) bo powyżej będzie 15000,00 brutto.
Bo drzwi jako towar podpięłam pod roboty instalacyjne stolarki budowlanej w załączniku 15.(bo rozumiem że cała budowlanka przechodzi na split playment zarówno towar jak i usługi)
dobrze zinterpretowałam??
No ale w końcu ogólnie kupujesz same drzwi (towar ) czy może usługę razem z materiałem ?
Kupuje sam towar drzwi
No to co ma do tego zal.15 ? są tam te drzwi ? i co do tego mają roboty instalacyjne jak piszesz że kupujesz wyłącznie towar/drzwi ?
W której poz.zał.15 są te drzwi ?
W załączniku nr 15 nie ma drzwi jako towaru tylko jest usługa budowlana.
czyli co jeżeli towar sprzedaje i są to drzwi,okna to załącznik nr 15 od 01.11.2019 split playment mnie nie będzie obowiązywał???
a jeśli te drzwi będą kosztowały 17000,00 brutto to w listopadzie nie płacę sp za nie??
To w końcu co sprzedajesz (czy kupujesz) ? bo twierdzisz że towar/drzwi
a potem upierasz się przy usł.budowlanej :)
Kupuję od firmy drzwi wyrób gotowy.i tę drzwi jako wyrób gotowy odsprzedaje.tylko warosc będzie powyżej 15 tyś.to płatność za te drzwi bedzie sp???
No nie , przeciez tych drzwi nie ma w zał.15
Dziękuję gosiu. księgowa dużej firmy od której te drzwi będą mówi że split playment wystąpi. rozwiałaś moje wątlipwości. dziękuję gosiu. normalnie będę płacić na jedno konto.
SP/MPP jest od 1.11 pomiędzy firmami jak masz towar/usł. z zał.15 + kwota > 15.000 zł
A jeżeli sama kwota powyżej 15000,00 to sp nie występuje.
Nie

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1433579,najwazniejsze-zmiany-w-vat-rozliczenia-w-okresie-przejsciowym.html
Zaraz poczytam.Dziękuję.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.