30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Jak zrobic bilans w pliku xml--Pomocy!

Jestem bardzo tępa i nie wiem jak zrobic bilans oraz cala reszte do wysylki do KDS. Mam zrobione wszytsko w wersji papierowej , podpisane i na tym moja wiedza sie konczy. Czy ktos mi pomoze tak krok po kroku, bo dzis mija 7 dni od Walnefo Zdromadzenia Wspolnikow a nic nie mam. Bardzo prosze.
Sprawozdanie powinno byc przeciez podpisane elektronicznie do 31 marca , a ty masz tylko w wersji papierowej
Walne dopiero bylo w ubieglym tygodniu wiec czas na wysylke to 7 dni.
2> ale tu nie chodzi o wysyłke po zatwierdzeniu, tylko o samo sporządzenie sprawozdania w xml. Termin na jego sporzadzenie w wersji elektronicznej i podpisanie minął 31 marca.
Jak to trzeba bylo zrobic?
Http://www.druki.gofin.pl/rachunkowosc-w-tym-bilans-w-formacie-xml-i-pdf,wzory,40.html
Są różne drogi - Gofin, programy księgowe z możliwościa sporządzenia e-sprawozdania, strona MF
I wszyscy z Zarzadu musza je podpisac? Tylko jakim podpisem?
Podpisy zgodnie z art. 52 uor
podpis kwalifikowany albo profil zaufany

https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe/podpisz-sprawozdania-finansowe-podpisem-zaufanym/
A tearz co musze wyslac po Walnym?
A ten bilans podpisany to gdzie nalezy wyslac? Ten co mial byc podpisany do 31 marca? mam juz calkiem metlik w glowie i nie wiem o co pytac.
Podpisany bilans trzeba wysłac tylko do KRS , rozumiem że osoba prawna zarejestrowana w KRSie jesteś ? KRS przesyła do US
Zobacz post 1230553
Jestesmy spolka z o.o. Zrobilam bilans w formir papierowej, podpisane mam przez wszystkich na drukach Gofin. I to lezy nigdzie nie jest wyslane. A Walne bylo w ubieglym tygodniu, wiec myslalam ze to do KRS-u musze wyslac wraz z uchwalami.
Gdzie wysyłasz-KDS? / KRS czy KAS /.Osoba fizyczna czy osoba prawna / jaka firma ? /
Tak bylo do roku 2018 , a teraz trzeba było podpisać do 31 marca elektronicznie (e-puapem , lub podpisem elektronicznym ) .Dopiero po zatwierdzeniu wysłać do KRS masz to opisane w poście który ci podałam
Jestesmy spolka z o.o. Zawsze dokumenty szly do KRS.
Tylko nie rozumiem w jaki sposob trzeba bylo podpisac epuapem i do kogo wyslac?
Kom.14 nieaktualny -już odpowiedziałaś w 13
13> papierowego sprawozd. nigdzie nie wyślesz, bo takie już nie istnieją od 2019 dla sp. z o.o.! Tylko elektroniczne

https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe/pytania-i-odpowiedzi/
Czy Ty jako księgowa i zarząd macie w ogóle podpisy elektroniczne / profil zaufany lub podpis kwalifikowany /
17> ty jako sp. z o.o. wpisana do KRS powinnaś wysłać e-sprawozdanie tylko do KRS i tyle. US pobiera sobie sam z krs.
Piszesz,że SF robiłaś w GOFIN / masz wersję komercyjną czy zwykłą /
Tak. Tylko dalej nie kojarze co mialam podpisac elektronicznie do 31 marca i komu to wyslac trzeba bylo. Prosze sie nie gniewac ale nie mysle logicznie teraz.
Z Gofinu mam komercyjna.
Miałaś podpisać elektronicznie sprawozdanie finansowe
23> co mialam podpisac elektronicznie do 31 marca - e-sprawozdanie, czyli sprawozdanie elektroniczne w formacie xml.

> i komu to wyslac trzeba było - nikomu. Nigdzie nie miałaś go wtedy wysyłać, bo wysyła się po zatwierdzeniu SF. Miałaś go tylko zrobić i podpisać.
Oczywiście do 31 marca 2019 , tzn ty jako księgowa i cały zarząd (wszyscy elektronicznie).Teraz po zatwierdzeniu wysyłaśz do 15 dni po walnym do KRS dołączając scany uchwał z Walnego Zgromadzenia
23> i nikt się tu nie gniewa, tylko to trochę późno na orientację w temacie. Jest czerwiec, a cały I kwartał temat był wałkowany na różnych forach i w necie.
Jak masz komercyjną wersja bilans gofin to instrukcję czytaj .Wszystko piszesz .
Hej nie gniewaj się Kasiu ale tyle było tu gadaniny o podpisie elektroniczym
Gdzie ty byłaś ?
A do KRS składa się SF w ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego.

https://gofin.pl/17,8,307,394,harmonogram-prac-dotyczacych-rocznego-sprawozdania.html
Przygotowalam ze strony ms e-sprawozdanie i jesli dolacze do niego stosowne uchwaly to moge to wyslac?
32> SF papierowo? Nie!
Nie gniewam sie moje mile panie, tylko w tym wszytskim jestem juz tak zakolowana ze cos. Najwazniejsze to ze nie trzeba bylo nigdzie wysylac tego niezatwierdzonego lecz podpisanego bilansu.
A przez jaka strone najlepiej to wyslac?
Wiem ,ze nic papierowo nie moge wysylac.
Chyba na stronie mf a nie ms.Przez stronę ms jest wysyłka
Jeśli faktycznie sporządziłaś SF na e-sprawozdania / strona mf / to zapisz na dysku i podpiszcie elektronicznie.Dopiero wysyłka
Robiłaś w gofinie, piszesz że masz wersje komercyjna , więc z tamtąd możesz wysłać
Oczywiście sporządzone w pliku xml?
Kaska piszesz ,że masz wersję komercyjną bilans druki gofin, a teraz SF ze strony MF .
Kom.38

z GOFINU nie wyśle.Wysyłka tylko przez stronę MS
Kom.41 ;)))
41> jak nie wysle, jak jest taka opcja na gofnie

Sprawozdania finansowe (BILANS XML i PDF) z funkcją generowania i wysyłki XML oraz PDF - NOWOŚĆ !
Kom.43
może i nowość jest ale przekierowuje na stronę MS bo tam musi się zalogować.wysyłka następuje więc przez stronę MS.
No ok, ale zaczynam w gofinie a potem mnie przekierowywuje na MS , wiadomo
Kaska , żyjesz ? Ogarniasz ten chaos ?
Zapytam jeszcze o jedno. A gdzie tu w drukach Gofin jest opcaj podpisu przez Zarzad i Gl.Ksieg.?
Trochu ogarniam. Wypelnie sprawozdanie o ktorym mowiceie w Gofin, bilans, rzis. Tylko jak to podpisac? czy tu czy dopiero na stronie ms? Dolacze scan uchwal o zatwierdzeniu sprawozdania i podziale zysku. I znow podpisac? Tylko czy wtedy wystarczy juz jeden podpis czy znow wszyscy?
Weź wydrukuj instrukcję w pdf pomoc druki bilans w xml i zgodnie z instrukcją .
Jakie macie podpisy/profil zaufany czy kwalifikowane/?
Musi wygenerować SF w pliku xml do KRS plik zapisać i wtedy do podpisu.
Profile zaufane
Kaska SF masz sporządzone w gofinie . Pobrałaś druki bilans xml ?
Jak profile to powinno wszystko przejść bez problemu.
1/ Sporządź SF w drukach Gofin / pamiętaj o wpisaniu Nr KRS /
-wprowadzenie do sprawozdania
-bilans
- Rzis
- przy dodawaniu informacji dodatkowej jako nazwę pliku wpisz informacja_dodatkowa / musi być bez spacji i polskich znaków/.
2/ Jak będziesz miała całe sprawozdanie to u góry jest ikonka KRS / wejdź-weryfikacja i zapisanie SF jako xml /
Po zapisaniu pliku xml wyeksportuj na dysk komputera
3/ Wyeksportowany plik SF xml podpiszcie na stronie obywatel = gov =pl
Punkt 3/ - zamiast = mają być kropki/nie jestem zalogowany /
4/ Sprawozdanie z działalności - plik pdf podpisany na tej samej stronie co SF
5/ Uchwały - scany podpisane fizycznie / zostaną podpisane przy wysyłce całego sprawozdania - możliwe przy profilu zaufania/
Nie wiem czy to Ci wystarczy?Jeśli jeszcze będziesz miała pytania - pisz.Będę wiedział -odpowiem.
Rybak tak super instrukcja jesteś Wielki. :))))
Kom.59
Bez przesady - dzięki ;)))))
Dziekuje bardzo. Jesli cos nie bede wiedziala to jeszcze zapytam.
Proszę o pomoc - robię skaner i jak zamieniam na mxl i wysyłam .Mmam bilans na swoich drukach .Błagam o pomoc.
Proszę o pomoc - robię skaner i jak zamieniam na mxl i wysyłam .Mmam bilans na swoich drukach .Błagam o pomoc.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.