ARCHIWALNY TEMAT FORUM

E-KRS Błąd!Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml

Witam,po podpisaniu dokumentu w aplikacji Szafir 3 podpisami elektronicznymi (podpisy wewnętrzne) i próbie załączenia podpisanego sprawozdania do repozytorium dokumentów finansowych w ekrs występuje komunikat Błąd!Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml. Dokument podpisany jest plikiem ...xml.xades.xades.xades, na infolinii Szafir twierdzą że plik jest poprawnie podpisany i taki dokument należy dodać. Czy ktoś miał podobny problem?
Może ten post 1216354
Jakiego programu używasz do przygotowania pliku XML sprawozdania?
Mam dokładnie taki sam komunikat przy wysyłce do KRS.
Mam załączony plik "sprawozdanie.xml" oraz oddzielny podpis "sprawozdanie.xml.xades"

Przy próbie wysyłki samego sprawozdania.xml pojawia się identyczny komunikat.
W pobranym raporcie jest pusto, żadnego opisu błędu.

O co w tym chodzi?
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale z BR dostałam plik o nazwie np. sprawozdanie2018.xml a po podpisaniu zaufanym pojawił się plik sprawozdanie.xml. Po kolejnych podpisach dodane były cyferki.
Ostatecznie zmieniłam nazwę pliku z powrotem na sprawozdanie2018.xml.
Czy to mogło mieć wpływ na poprawność formatu? Chyba nie, bo to tylko nazwa, prawda?
Używam programu sage50 c. metodą prób i błędów doszłam do tego że jak podpiszę xml wygenerowany z sage 50c ale bez dodanego załącznika pdf w informacjach dodatkowych to po załączeniu dokumentu do krs jest ok. problem jest z załączonym pdf . Jak dodaję załącznik pdf w dodatkowych informacjach i objaśnieniach (sage 50c) i zapisuję to wyskakuje komunikat " sprawozdanie zostało zapisane poprawnie", podpisuje 3 x szafir i dodaje do krs wyskakuje komunikat o błędzie. Próbuję się dodzwonić na infolinie ale póki co bezskutecznie
Jakie macie ustawienia w szafirze? na infolinni tłumaczą, ze ma być to podpis otaczany, natomiast w ich punkcie stacjonarnym dowiedzieliśmy się przed chwilą, że nie bo to jest nielogiczne, powinno być zaznaczone okineko z prawej strony podpisz plik zapis podpisywane dane z podpisem, a potem dodaj kolejny podpis (informacji udzielił Pan który lata już pracuje w KIR) ta sama instytucja udziela innych informacji, czy ktoś już ma złozone w KRS podpisywane wewnetrznie w szafirze?
Też mam taki błąd. CZY ktoś ma pomysł.
Próbowałam dzisiaj jeszcze raz przejść "procedurę" w KRS. niestety bez zmian:
" Błąd!Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml "
Jak masz podpis zewnętrzny jako osobny plik to musisz dodac na ekrs oba pliki
Niestety mam to samo, ktoś rozwiążał problem?
Upewnijcie się, że w nazwach załączanych plików pdf nie ma spacji. Ewentualnie spację można zastąpić znakiem _
Postanowiłam spokojnie poczekać, dzisiaj spróbowałam ponownie , niestety nadal ten sam błąd.

Proszę o pomoc osoby, które miały podobny problem: " Błąd!Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml "
Może to splot różnych czynników, ale po usunięciu ze sprawozdania części dotyczącej oddziału zagranicznego wszystko jest OK. Wszystkich serdecznie pozdrawiam :)
Ja i tak mam nowe sprawozdanie po badaniu biegłych, poprzednie otworzyli ręcznie zdejmując rozszerzenia, najprawdopodobniej każdy kolejny podpis miał być jako kontrasygnata a nie otaczany, może być tylko raz xades,
Mam e-sprawozdanie wygenerowane z 50c Sage, podpisane ePuap'em. Nie jestem w stanie załączyć sprawozdania w portalu KRS, wyskakuje błąd, o którym piszecie "Błąd! Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml". Usunięcie spacji z nazwy pliku nic nie zmienia. Wsparcie techniczne Sage twierdzi, że to błąd spowodowany zbytnim obciążeniem strony KRS ale o tej godzinie nie widać już obciążenia strony i dalej kiszka.
Czy ktoś ma skuteczną radę?
A może zmień przeglądarkę.
Komunikat związany jest z tym , że plik XCML zawiera nieaktualne (niewłaściwe) schemy - czyli 'szablony'

Sage 50c zawierał niepoprawną strukturę do końca marca 2019 i dlatego masz taki komunikat.

Rozwiązania są dwa - albo dokonać aktualizacji Sage 50c (jest już na to łatka łaskawie opublikowana przez Sage) albo w pliku XML poprawić je ręcznie

Inaczej pliku nie wyślesz.

Generalnie - trzeba wygenerować nowe pliki XML i je podpisać. Możesz to tez zrobić za pomoca aplikacji eSprawozdania opublikowanej na stronie MF
Podobno trzeba zmienić datę sporządzenia na bieżącą, wszystkie mają być takie same
Mam podobny problem i w raporcie pisze "Nie mozna odnalezc deklaracji XSD dla elementów:
tns:JednostkaOp"
Witam, u mnie z kolei pojawia się komunikat:
"błąd!załączony dokument nie jest podpisem zewnętrznym"
albo:
"Błąd!Niedozwolony format pliku! Załączone mogą zostać tylko podpisane pliki formatu XML. Sprawdź, czy podałeś poprawną datę sporządzenia oryginalnego dokumentu sprawozdania finansowego"
Miał ktoś taki komunikat, umie mi ktoś pomóc w temacie?
gdzie dzwonić żeby uzyskać pomoc techniczną?
z góry dziękuję za informacje
U mnie pomogło usunięcie spacji i od razu usunąłem polskie znaki diakrytyczne ą, ó,..
Jeżeli chodzi o błąd niedozwolony format pliku -występuje kiedy sprawozdanie było robione pierwotnie w np pdf i zostało przekonwertowane na xml. Wówczas bramka e-krs nie przepuści takiego dokumentu.
Witam, mam taki sam komunikat. Plik podpisany przez wszystkie właściwe osoby.Szafir weryfikuje poprawnie. Mam długą nazwę, więc ją skrócę i pozbawię "dziwnych" znaków i zobaczymy...
Czy komuś jeszcze udało się przebrnąć przez komunikat?
Komunikat o niepoprawnym pliku. Brak spacji, sprawozdanie w Rewizorze, podpis Prezesa profilem zaufanym a mój kwalifikowanym. Pomocy!
Błąd: Numer KRS podany we wniosku nie zgadza sie z numerem KRS podanym w pliku xml...
Co to jest? gdzie zrobiliśmy błąd ?
Mam ten sam problem z niepoprawnym plikiem.
Sprawozdania wygenerowane z sage, podpisane profilami zaufanymi.
Czy ktoś już składał wygenerowane ponownie i podpisane po terminie, a może macie patent na rozwiązanie.
U mnie ten sam błąd. Bez względu na to czy plik podpisany w marcu, czy teraz. Załączona informacja dodatkowa bez polskich znaków, ani spacji. Może to faktycznie wina serwerów KRS??
Słuchajcie! Zwróćcie uwagę na PKD jakie wpisaliście. U mnie również pojawiał się komunikat: "Błąd! Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml". Okazało się, że zrobiłam literówkę w PKD. Zamiast 6311Z wpisałam 6131Z. Nie powinno również wpisywać PKD z opisem lub z przecinkami, średnikami, spacją. Najlepiej PKD spisać dokładnie z wyszukiwarki REGON. U mnie po poprawieniu plik zaciągnął się do portalu s24 poprawnie.i
SF musi chyba mieć tylko rozszerzenie xml. Zmieniłam z *xades na *xml i poszło. Pliki identyczne, podpisy bez zmian.
SF *xml sprawdziłam po zmianie rozszerzenie programem do podpisu i było ok, wszsytkie podpisy były poprawne jak przedtem.
U mnie był ten sam problem.
Próbowałam wszystkiego, na infolinii standardowe odpowiedzi - spróbowałam znaleźć stronę, która wczytała sprawozdanie i wskazała czego brakuje. Okazało się że nie wpisaliśmy województwa...
Bo dograniu, wszytsko ok
Proszę o podanie adresu tej strony tez bym sobie sprawdziła bo mam ten sam problem.
Przy wyborze dokumentu sprawozdanie z działalności dokument zostaje poprawnie załączony a jak wybieram roczne sprawozdanie finansowe to pojawia się błąd struktury xml. Czy ktoś wie jak złożyłam sprawozdanie z działalności to muszę jeszcze składać roczne sprawozdanie z działalności
Hej .w drugim kroku gdzie dodaje się dokumenty nie mogę dołaczyc spr.fin. "BŁĄD! załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml." :czy oznacza to że sprawozdanie w złym pliku zrobiłam? ściągnęlam aplikację w której wpisałam wszystkie dane, zakładki które chciał program a potem konwertowałam na xml. Teraz czytam że takie sprawozdania nie przejdą. czy ja mam jeszcze raz stworzyc sprawozdanie i podpisać ale będą daty po 31 marca. A może z datą coś jest. sporządzenia w pliku xml mam 201-03-28 we wniosku data wpisuje sie w formacie 28-03-2019.
Wybrałem rodzaj sprawozdanie finansowe. Komunikat o niepoprawności formatu to jakiś skandal.
W moim przypadku chodziło o błędny numer PKD.
Czy ktoś poradził sobie z usunięciem błędu?? PKD w moim przypadku jest poprawny.
U mnie przy próbie załączenia pliku wyskakuje czerwone okienko Błąd! Nie udało się załączyć pliku. Skontaktuj się z administratorem. Pomocy!!!!
U mnie to samo wyskakuje - czerwone okienko Błąd! Nie udało się załączyć pliku.
I jak udało się Wam załączyć dokument podpisany w xml - ja mam ca,ły czas albo czerwony komunikat albo nie mogę zapisać - pomocy
U mnie był ten sam komunikat. okazało się że w moim przypadku był nieprawidłowy format daty sporządzenia sprawozdania (odwrotnie zapisana data: RRRR-MM-DD).
Mi błąd znalazła firma od której kupiłem "program" do wypełnienia sprawozdania).
Czy udalo sie wam dodac sprawozdanie finansowe? prawidlowo czy dalej ten sam blad sie pojawia?
Jakie jest obecnie max. rozmiar pliku możliwego do załączenia na sprfawozdanie finansowe????
Mieliśmy taki sam problem z KIR i rozwiązaniem były następujące kroki.
1.Plik nie mógł mieć spacji w nazwie pliku,2. następnie należało zmienić rozszerzenie, aby było samo xml.- należy usunąć rozszerzenie xadas. Potem należy wgrać plik do systemu e-krs przed zapisem pliku zaznaczyć opcje plik zgodny MRS czy cos takiego.

Mam nadzieje, że pomogłem.
Mi się udało załączyć datę sporządzenia sprawozdania należny wybrać kiedy było podpisane u mnie 29 marzec a wybierałam date wysyłki - ale ja mam wysłane sprawozdanie w xml podpisane przez 1 osbę więc nie wiem czy tak można przesłac z 1 podpisem - po wygenerowaniu podpisywane było oddzielnie przez 3 osoby
Problem jak u wielu: "Błąd!Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu xml" Przygotowany w rewizorze, sprawdziłem daty, nazwy, spacje i polskie znaki i nadal błąd. Wysłałem już kilku spółek a w dwóch mam zonk... co ciekawe jest raport o błędzie w xml-u który mówi:

Raport niezgodnosci
Podczas sprawdzania poprawnosci dokumentu wystapiły błedy:

koniec raportu
Czy ma ktoś jakieś pomysły? Czy jest może jakiś sposób na porównanie zgodności XML'a z schematem xsd?
Potwierdzam Komentarz 44: ~Lukasz
zaznaczenie opcji "plik zgodny MRS" rozwiązało sprawę
Nie jestem pewny czy zaznaczenie MSR jest właściwe. Zacytuje Gofin:

Ustawa o rachunkowości ściśle określa, które jednostki mają obwiązek, a które prawo do stosowania Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR) przy sporządzaniu sprawozdań finansowych.
Kto musi stosować standardy międzynarodowe?
W ustawie o rachunkowości zostały wskazane tylko dwa rodzaje jednostek, które mają obowiązek stosować MSR zamiast ustawy o rachunkowości. Są to podmioty określone w art. 55 ust. 5 tej ustawy. W świetle tego przepisu obligatoryjnie regulacje zawarte w MSR przy sporządzaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych stosują:
a) emitenci papierów wartościowych, o których mowa w art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1606/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 19 lipca 2002 r. w sprawie stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości,
b) banki.
Jak ktoś ma jeszcze problemy ze sprawozdaniem polecam walidator plików XML:

freeformatter1com/xml-validator-xsd1html (jedynki zamieńcie w kropki).

Tam wyskoczą błędy, jeśli są i trzeba je poprawić, niestety sprawdzaczka z e-KRSu jest beznadziejna, bo nie pokazuje, gdzie jest błąd. Trzeba tylko trochę znać angielski i zrozumieć co i o jakim polu jest mowa, u mnie był w braku numeru budynku w sprawozdaniu.

Błąd: Cvc-complex-type.2.4.d: Invalid Content Was Found Starting With Element 'ds:Signature'. No Child Element Is Expected At This Point., Line '344', Column '117'.

Jest po podpisaniu przez e-PUAP i nie wpływa na poprawność pliku, więc tym nie ma co się przejmować.
W walidatorze podanym powyżej sprawozdanie jest valid, czyli powinno być ok, a nie da się go załączyć do wniosku w RDF. Pojawia się komunikat: Błąd!Nazwa załączanego pliku musi mieć długość w przedziale 3-256 znaków.

Po usunięciu cyfr i innych dziwnych znaków z nazwy jest ok, da się załączyć, ale wychodzi błąd przy załączaniu pliku w formacie xml.xades. Pojawia się komunikat Załączony dokument nie jest podpisem zewnętrznym. Biegły zweryfikował podpisy jako prawidłowe, my też sprawdzaliśmy w aplikacji i też były ok.
Czy ktoś tak miał? Lub ma jakiś pomysł?
Załącz plik o rozszerzeniu xml.xades jako sprawozdanie finansowe a nie jako podpis zewnętrzny. W podpisie powinna już treść sprawozdania finansowego.

Czy komuś system "przepuścił" xml nawet jeśli walidatorze pojawiały się błędy?
Do komentarza 50:
"Załączony dokument nie jest podpisem zewnętrznym. " - komunikat może wynikać z faktu, że podpis dokumentu był w wersji "mieszanej" tzn. podpisy kwalifikowane oraz podpisy ePUAP.
Podobno pierwsze powinny być podpisy ePUAP a na końcu podpis osoby z podpisem kwalifikowanym.
Czy udało się komuś rozwiązać ten problem ?
Walczę dalej z tym dziadostwem.
Ciągle błąd...
Plik przygotowany w aplikacji ministerstwa e-Sprawozdania Finansowe. Przy dodawaniu do KRS (zarówno przez S24 jak i RDF) komunikat "Załączony plik nie jest poprawnym plikiem formatu XML"
Sprawdziłem kodowanie UTF-8 (polskie znaki) ale problem ustąpił dopiero gdy usunąłem załączniki pdf dodane w e-Sprawozdaniach. Wtedy xml został przyjęty tylko jeszcze nie był podpisany. Podpisy wszystkie w tym samym programie (Sigillum Sign 5.2.6) zgodnie z instrukcją z biznes(kropka)gov(kropka)pl (szukaj xades) następnie z nazwy pliku usunąłem BES oraz xades zostało samo xml. Tak przygotowany plik sprawdziłem na obywatel(kropka)gov(kropka)pl (podpisz lub sprawdź podpisy) i dołączyłem w KRS. Nie wiem czemu problem był z pdf. Czuwaj :)
Cały czas mam nasz wesoły komunikat. Pytanie: jak można znaleźć błąd w pliku? I co oznacza np. "line 84 col 3"? Przecież nie będę liczył linijek. Przepraszam, jeśli pytanie było głupie, ale aplikacja e-krs naprawdę jest mało przyjazna.
Jakiś edytor xml z numerami wierszy np notepad++
Uwaga ! Ważna informacja - jeżeli pojawia się Wam w/w błąd może być także spowodowany zbyt dużą ilością znaków. Podobno pliki które mają więcej niż 3500 znaków są odrzucane i pojawia się nieszczęsny komunikat. Zazwyczaj sprawa dotyczy duży spółek gdzie jest dużo treści opisowej.
SF nie zostało przepuszczone przez bramkę KRS z powodu błędnego formatu XML. Błędy zostały poprawione, ale biegły odmawia ponownego podpisania opinii. Jak radziliście sobie z taką sytuacją?
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.